Мета – дійти до Азовського моря: ЗСУ почали посилений наступ на Запорізькому напрямку
Джерело: The Washington Post
Українські військові почали новий етап контрнаступу, просунувшись на південь від Оріхова у Запорізькій області. Мета українських захисників – дійти до Азовського моря. перерізавши росіянам сухопутний коридор до окупованого Криму.
Напередодні офіційні особи повідомили про нові досягнення ЗСУ на Запорізькому напрямку.
Мета ЗСУ – вийти до Азовського моря, що перекриє сухопутний міст РФ до окупованого Криму, який є ключовим каналом для переміщення російських військ, обладнання та постачання в Україну.
Українські війська залишаються далеко від моря, яке знаходиться приблизно в 100 км на південь від Оріхова, за словами українського посадовця, знайомого з цим питанням, який говорив на умовах анонімності.
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що українські війська “поступово просуваються” в напрямку приморських міст Мелітополь і Бердянськ, але не повідомила, наскільки вони просунулися.
Російські та українські офіційні особи визнали інтенсивні бої навколо міста Роботине, але надали різні свідчення. У Міністерстві оборони Росії заявили, що українська атака на контрольовану Росією територію була відбита. У відомстві заявили, що знищили 20 українських танків і 10 БТРів і вбили 100 українських військових.
Водночас український посадовець сказав, що ЗСУ зазнали деяких втрат, але заперечив, що залпи російської артилерії змусили їх відступити.
Російський провоєнний Telegram-канал “Записки ветерана” повідомив про невеликі втрати ЗСУ, зокрема “кілька одиниць знищеної техніки та понад десяток полонених”.
У Міноборони України заявили, що в межах “наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках” притупили російські атаки на кількох ділянках фронту протяжністю понад 950 км і досягли певних успіхів у відвоюванні окупованих територій у Запорізькій області.
В Україні також заявили, що його наступаючі сили “закріпилися на досягнутих рубежах і завдають вогневого ураження”.
Американський посадовець висловив обережність, роблячи висновки з початкових переміщень на полі бою про те, що основний напрям контрнаступу розпочато.
“Ми бачимо ознаки підготовки до вступу в бій додаткових сил на Запорізькому напрямку. Але незрозуміло, якою може бути мета цих кроків», – сказав він на умовах анонімності.
Можливо, підрозділи були відправлені туди для формування операцій, сказав він, які є місіями, які допомагають створити сприятливі умови для більшої битви, наприклад, знайти слабкі місця для використання або знищити оборону противника.
Також можливо, що нові війська прибувають на заміну солдатам, виснаженим важким боєм проти окопаних російських сил, додав посадовець.
“Немає великого почуття впевненості, що це великий крок”, – сказав він.
- Фахівці Інституту вивчення війни повідомили, що 26 липня українські воїни розпочали значну механізовану контрнаступальну операцію на заході Запорізької області та, здається, прорвали окремі заздалегідь підготовлені російські оборонні позиції на південь від Оріхова.
- Офіційні особи США повідомили, що зараз основним завданням контрнаступу ЗСУ є розірвання сухопутного коридору росіян до окупованого Криму. На думку американських посадовців, це буде для України “великим випробуванням”.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.