Кожна викурена цигарка може скоротити тривалість життя на 20 хвилин – дослідження

Джерело: CNN

Нове дослідження показало, що кожна викурена цигарка у середньому може скоротити загальну тривалість життя на 20 хвилин.

Дослідники з Університетського коледжу Лондона підрахували, що одна цигарка може скоротити тривалість життя чоловіків на 17 хвилин, а жінок – на 22 хвилини, мовиться у статті вчених для журналу Addiction.

Тобто, якщо людина випалює по 20 цигарок за день, то її тривалість життя скорочується майже на 7 годин щоденно, розповіла головна наукова співробітниця дослідницької групи Сара Джексон.

“Час, який вони втрачають – це час, який вони могли б провести зі своїми близькими, маючи відносно гарне здоров’я”, – зауважила вона.

Джексон пояснила, що паління не “з’їдає” пізній період життя, коли загальний стан здоров’я, зазвичай, на поганому рівні.

“Скоріше, воно (паління), схоже, руйнує відносно здоровіший період у середині життя. Тому, коли ми говоримо про скорочення тривалості життя, очікувана тривалість життя, як правило, буде прожита у відносно гарному стані здоров’я”.

Під час дослідження вчені вивчили дані про смертність чоловіків та жінок. Ці дослідження показали, що у середньому люди, які курили протягом усього життя, втратили близько 10 років життя, порівняно з тими, хто не курив ніколи.

Центр США з контролю та профілактики захворювань також оцінює, що тривалість життя осіб, які курять, щонайменше на 10 років менша.

Загалом нове дослідження британських вчених показало, що шкода від куріння, ймовірно, має кумулятивний характер, а тривалість життя, яку можна відновити, якщо відмовитись від куріння, може залежати від кількох факторів, зокрема від віку та тривалості періоду паління.

За словами Джексон, повернути втрачену тривалість життя унаслідок паління важко.

“Ці дослідження показали, що люди, які кидають палити у дуже молодому віці – тобто у віці 20-30 років – зазвичай мають таку ж тривалість життя, як і люди, які ніколи не палили. Але у міру того, як ви стаєте старшим, ви поступово втрачаєте трохи більше тривалості, яку можна повернути”.

Водночас дослідниця наголосила, що незалежно від того, у якому віці людина кидає палити, її тривалість життя все одно зросте, аніж якщо вона продовжить палити.

“Можливо, ви не повернете втрачене життя, але ви запобігатимете майбутній втраті тривалості життя”.

У статті дослідників мовиться, що якщо людина, яка палить по 10 сигарет у день, кине палити 1 січня, то це допоможе вберегти цілий день життя до 8 січня. До 20 лютого вдасться вберегти тиждень життя, до 5 серпня цілий місяць життя, а до кінця року – 50 днів життя.

“Кинути палити без сумніву краще, що ви можете зробити для свого здоров’я. І чим раніше ви кинете куріння, тим довше проживете”, – сказала Джексон.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.