NASA розробляє літаки, які можуть змінити повітряні подорожі до 2030-х років

Джерело: CNN

NASA представили майбутні літаки, які можуть стати новим поколінням стійких польотів.

“Наша мета полягає в тому, щоб партнерство NASA з Boeing у виробництві та випробуванні повномасштабного демонстратора допомогло створити майбутні комерційні авіалайнери з більшою паливною ефективністю, що принесе користь навколишньому середовищу, промисловості комерційної авіації та пасажирам у всьому світі”, – заявили в NASA. 

За даними агентства, дизайн, над яким працюють NASA і Boeing, може знизити споживання палива та викиди до 30% у порівнянні з найефективнішими літаками сьогодення.

“Це експериментальний літак. Це не комерційна розробка літака, на якому сьогодні будуть літати пасажири. І причина, чому ми повинні це зробити, полягає в тому, що це технологія високого ризику. Ми намагаємося перевірити технологію”, — сказав Боб Пірс, помічник адміністратора NASA з Управління дослідницької аеронавтики.

Перший випробувальний політ має відбутися у 2028 році. NASA сподівається, що одного дня ця технологія обслуговуватиме приблизно половину комерційного ринку.

Метою проєкту є створення нового покоління літаків з електроприводом. NASA співпрацює з галузевими партнерами над новими технологіями, включаючи легші та ефективніші двигуни, електроніку та матеріали, які можуть допомогти підвищити ефективність палива та зменшити викиди.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влад та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.