Інформатору ФБР, який звинувачував Байденів в отриманні хабаря від України, винесли вирок

Джерело: CNN

Колишній інформатор ФБР Олександр Смірнов, який неправдиво звинуватив президента США Джо Байдена та його сина Хантера Байдена в отриманні 10 000 000 доларів від України, проведе за ґратами шість років.

Смірнов, який має громадянство США та Ізраїля, перебував за ґратами з лютого 2024 року.

8 січня у Лос-Анджелесі йому винесли вирок, який звершив один з останніх моментів розслідування спецпрокурора Девіда Вайса щодо Хантера Байдена.

У листопаді прокурори висунули Смірнову додаткові податкові обвинувачення. Вже у грудні, незадовго до засідання суду, він визнав себе винним у створенні фейкового запису ФБР та за трьома пунктами обвинувачення про ухилення від сплати податків.

У межах угоди про визнання провини прокурори погодились просити для Смірнова не більше шести років ув’язнення, а захисники Смірнова – не менше чотирьох років. Смірнов також погодився виплатити близько 675 тисяч доларів як компенсацію за невиплату податків.

У суді прокурори закликали засудити Смірнова до шести років ув’язнення, назвавши його “брехуном та податковим шахраєм”, який “зрадив США”.

За словами прокурорів, його необґрунтовані звинувачення проти Байденів стали “одними з найвагоміших видів втручання у вибори, які лише можна собі уявити”, оскільки він вплинув на виборчі процеси як у 2020, так і у 2024 році.

Адвокати Смірнова просили суд про чотири роки ув’язнення посилаючись на те, що у нього не було судимостей і що він страждає важкою формою глаукоми на обох очах, а також наполягали на його щирому каятті.

Вони надали суду листи від близьких Смірнова, в яких вони називали його “глибоко патріотичним та гордим американцем”, який “робив всі для друзів і родини” та “завжди виступав за справедливість”.

Смірнов народився на теренах СРСР. Згодом його родина емігрувала до Ізраїля, а потім – до США. Він отримав американське громадянство та став цінним інформатором ФБР.

Та, наголосили прокурори, згодом він почав упереджено ставитись до Байдена і придумав історію про хабар від України, аби нашкодити виборчій кампанії Джо Байдена у 2020 році.

Після цих звинувачень міністерство юстиції у 2020 році таємно розслідувало заяви Смірнова, але не знайшло доказів.

Та вже у 2023 році республіканці знову звернули увагу на обвинувачення Смірнова щодо Байденів та вихваляли його послужний список як інформатора ФСБ. Їхні заяви швидко стали вірусними.

Відтак команда спецпрокурора повторно допитала Смірнова, аби перевірити його заяви у межах розслідувань проти Хантера Байдена. Після допиту Вайс дійшов висновку, що Смірнов брехав і повинен бути притягнутий до відповідальності за численну брехню ФБР.

Соціальна мережа TikTok поінформувала, що припинить свою діяльність у США 19 січня 2025 року, якщо Верховний суд не заблокує або не відкладе виконання закону, який зобов’язує її материнську компанію ByteDance продати платформу.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.

9 січня Вищий антикорупційний суд оголосив вироки ексголові правління ПрАТ “ХК “Енергомережа” Дмитру Крючкову та колишній виконувачці обов’язків голови правління ПАТ “Черкасиобленерго” Світлані Кузьмінській.

Росія не змогла зупинити повстанські групи в Сирії, коли ті почали захоплювати міста, підконтрольні силам Башара Асада. Російські військові та глава РФ Володимир Путін зрадили і Тегеран, і Асада, заявили високопоставлений іранський генерал і колишній радник сирійського диктатора.

У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.