Німеччина створить дивізію тероборони для захисту інфраструктури

Джерело: tagesschau

Командування Збройних сил Німеччини сформує новий підрозділ, завданням якого стане реалізація безпеки критично важливої інфраструктури та стратегічних військових об’єктів. Мова про дивізію територіальної оборони чисельністю 6 тисяч осіб, котра складатиметься з шести полків, розташованих у Баварії, Берліні, Гессені, Нижній Саксонії, Мекленбурзі-Передній Померанії та Північному Рейні-Вестфалії.

У новому підрозділі служитимуть як резервісти, так і діючі військові.

З 1 квітня сили територіальної оборони підпорядковуватимуться безпосередньо Сухопутним військам. Наразі до складу Сухопутних військ входять три дивізії — дві танкові та одна швидкого реагування, — кожна з яких налічує 20 тисяч осіб. Територіальна дивізія стане четвертою та відповідатиме за захист портів, залізничних вузлів, логістичних хабів, трубопроводів, доріг, мостів, транспортних розв’язок та ІТ-інфраструктури. Окрім того, її завданням буде закріплення за Німеччиною ролі операційної бази та логістичного центру НАТО.

Дивізію створюють за ініціативою міністра оборони Бориса Пісторіуса, котрий представив нову структуру Бундесверу у квітні 2024 року. Завдяки цьому підрозділу планується посилити внутрішню безпеку країни. Передбачається, що дивізія відіграватиме ключову роль у разі перекидання трьох інших дивізій на східний фланг НАТО, наприклад до Польщі, Литви чи Естонії, для стримування або відбиття можливого військового нападу. У такому випадку Німеччина потребуватиме надійного тилового захисту. У мирний час дивізію можуть залучати до ліквідації наслідків аварій, терористичних атак чи пандемій.

Реорганізація не передбачає збільшення загальної чисельності Збройних сил Німеччини, які наразі налічують 180 тисяч осіб.

Раніше уряд Німеччини розробив секретний документ під назвою “Німецький оперативний план” на випадок російського вторгнення. Зокрема документ передбачає алгоритм дій у разі прямого зіткнення Росії та НАТО на сході Європи. У такій ситуації Німеччина має стати транспортним хабом для перекидання солдатів, військової техніки, продовольства та медикаментів до фронту.

Додамо, Пісторіус вважає, що РФ може атакувати територію НАТО вже за кілька років. Також глава оборонного відомства попередив про гібридну загрозу від Росії. Раніше Пісторіус заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.

  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.