Німеччина створить дивізію тероборони для захисту інфраструктури

Джерело: tagesschau

Командування Збройних сил Німеччини сформує новий підрозділ, завданням якого стане реалізація безпеки критично важливої інфраструктури та стратегічних військових об’єктів. Мова про дивізію територіальної оборони чисельністю 6 тисяч осіб, котра складатиметься з шести полків, розташованих у Баварії, Берліні, Гессені, Нижній Саксонії, Мекленбурзі-Передній Померанії та Північному Рейні-Вестфалії.

У новому підрозділі служитимуть як резервісти, так і діючі військові.

З 1 квітня сили територіальної оборони підпорядковуватимуться безпосередньо Сухопутним військам. Наразі до складу Сухопутних військ входять три дивізії — дві танкові та одна швидкого реагування, — кожна з яких налічує 20 тисяч осіб. Територіальна дивізія стане четвертою та відповідатиме за захист портів, залізничних вузлів, логістичних хабів, трубопроводів, доріг, мостів, транспортних розв’язок та ІТ-інфраструктури. Окрім того, її завданням буде закріплення за Німеччиною ролі операційної бази та логістичного центру НАТО.

Дивізію створюють за ініціативою міністра оборони Бориса Пісторіуса, котрий представив нову структуру Бундесверу у квітні 2024 року. Завдяки цьому підрозділу планується посилити внутрішню безпеку країни. Передбачається, що дивізія відіграватиме ключову роль у разі перекидання трьох інших дивізій на східний фланг НАТО, наприклад до Польщі, Литви чи Естонії, для стримування або відбиття можливого військового нападу. У такому випадку Німеччина потребуватиме надійного тилового захисту. У мирний час дивізію можуть залучати до ліквідації наслідків аварій, терористичних атак чи пандемій.

Реорганізація не передбачає збільшення загальної чисельності Збройних сил Німеччини, які наразі налічують 180 тисяч осіб.

Раніше уряд Німеччини розробив секретний документ під назвою “Німецький оперативний план” на випадок російського вторгнення. Зокрема документ передбачає алгоритм дій у разі прямого зіткнення Росії та НАТО на сході Європи. У такій ситуації Німеччина має стати транспортним хабом для перекидання солдатів, військової техніки, продовольства та медикаментів до фронту.

Додамо, Пісторіус вважає, що РФ може атакувати територію НАТО вже за кілька років. Також глава оборонного відомства попередив про гібридну загрозу від Росії. Раніше Пісторіус заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.

  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Україна відправила десятки тонн олії та борошна до Мозамбіку, Джибуті, Танзанії та Сирії в межах глобальної продовольчої ініціативи.

ФСБ Росії включила до реєстру терористичних організацій видання Komi Daily, яке позиціює себе як “незалежне регіональне медіа про Республіку Комі”. Видання визнане структурним підрозділом “Форуму вільних держав постРосії”.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус спростував інформацію ЗМІ про те, що федеральний канцлер Олаф Шольц нібито блокує додатковий пакет військової допомоги Україні на 3 млрд євро.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, відомий своїми різкими висловлюваннями, вкотре жорстко розкритикував президента Росії Володимира Путіна.

Сполучені Штати оголосили про винагороду у 25 мільйонів доларів за інформацію, котра допоможе затримати президента Венесуели Ніколаса Мадуро. Раніше американська влада пропонувала 15 мільйонів доларів.