ДБР: Експосадовець Міноборони і керівники держпідприємства поставили ЗСУ браковані кулемети
Джерело: ДБР, Офіс генпрокурора
Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру колишньому директору одного з департаментів Міністерства оборони України та двом керівникам державного підприємства за постачання на фронт бракованих великокаліберних кулеметів.
У 2022 році ці посадовці мали поставити ЗСУ 400 сертифікованих кулеметів. Однак вони організували схему, за якою замість якісної зброї в армію надійшли дешеві аналоги, що не мали маркування та відповідної технічної документації. Крім того, постачання було неповним — на фронт надійшло лише 200 кулеметів.
Ці кулемети виявилися не придатними для використання: під час бойових дій вони не могли вести безперервну стрільбу, а після перших пострілів виходили з ладу через руйнування частин та механізмів.
Схема чиновників призвела збитків для держбюджету на суму понад 193 млн гривень та загрози безпеці українських військових, які використовували цю зброю.
Колишньому посадовцю Міноборони інкримінують розтрату державного майна, а також перешкоджання законній діяльності ЗСУ (ст. 191 ч. 5, ст. 114-1 ч. 2 КК України). Двоє керівників державного підприємства підозрюються у скоєнні аналогічних злочинів, а також у службовому підробленні (ст. 191 ч. 5, ст. 114-1 ч. 2, ст. 366 ч. 2 КК України).
За ці злочини передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 15 років.
Нині розглядається питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів, зокрема тримання під вартою.
Колишній посадовець Міноборони не вперше потрапляє під слідство: торік його викрили на розкраданні майже 1,5 мільярда гривень під час закупівлі снарядів для ЗСУ. Наразі це провадження розслідується.
- Директор товариства з обмеженою відповідальністю став підозрюваним у справі про постачання 20 тисяч неякісних спальних мішків для військової частини Національної гвардії України.
15 січня відзначають День народження Вікіпедії та День музейного селфі. Церква сьогодні вшановує преподобних Павла Тивейського та Івана Кущника.
За даними синоптиків у середу, 15 січня, у частині регіонів пройдуть опади.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.