Команда Трампа готує стратегію санкцій, щоб досягти угоди між Україною та РФ— Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Радники новообраного президента Дональда Трампа розробляють стратегію санкцій для досягнення мирної угоди між Росією та Україною, одночасно тиснучи на Іран і Венесуелу.

Команда Трампа розглядає два підходи:

Перший може бути застосований, якщо нова адміністрація вважатиме, що кінець війни в Україні наближається. Цей підхід передбачає “добросовісні заходи” на користь російських виробників нафти, що перебувають під санкціями. Це, на думку американських політиків, могло б допомогти укласти мирну угоду.

Другий варіант — навпаки посилити санкції, щоб збільшити важелі впливу. За словами експертів, це може призвести до посилення вторинних санкцій на торгівлю нафтою, покарання європейських вантажовідправників, а також азійських покупців, включаючи великі компанії в Китаї та Індії.

Підхід, який вибере Трамп, вплине загалом на світовий нафтовий ринок.

Обидва плани знаходяться на ранній стадії і залежать від самого Дональда Трампа. Обговорення стратегії включає членів кабінету новообраного президента США, колишніх чиновників та аналітичні центри. Водночас він ще не оголосив усіх кандидатів на ключові посади.

Радники Трампа також повинні будуть розв’язати проблему з поставками нафти і цінами, а також знайти баланс між економічною війною і підтримкою долара як світової резервної валюти.

Громадянин Німеччини Штефан Дюрр, котрий понад 20 років займається виробництвом молока в Росії, отримав російський державний орден Дружби “за заслуги в галузі сільського господарства”.

Компанія OpenAI планує випустити ранню версію нової функції ChatGPT, яка дозволить користувачам планувати прості завдання “на потім”.

Британський уряд збільшить військову підтримку України у 2025 році, інвестуючи рекордні $5,5 мільярда у виробництво, озброєння та підготовку. Лондон обіцяє спорядити Україні 15 нових мобільних систем протиповітряної оборони Gravehawk, що розробляються спільним фінансуванням із Данією.

Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва підписав закон, що обмежує використання смартфонів у школі.

Компанія Neuralink, якою володіє американський підприємець Ілон Маск, успішно імплантувала мозковий чип вже третьому пацієнту.