НАБУ просить ВРП покарати суддю Печерського суду Ільєву
Джерело: НАБУ
Директор НАБУ Семен Кривонос подав скаргу до Вищої ради правосуддя з проханням притягнути до дисциплінарної відповідальності суддю Печерського суду міста Києва.
Своєю чергою, у ЦПК уточнили, що мова про суддю Печерського суду міста Києва Тетяну Ільєву.
Зауважується, що під час розслідування можливих зловживань з боку посадових осіб судової системи та правоохоронних органів встановлено, що наприкінці 2023 року ця суддя ухвалила низку рішень, щодо яких наявні об’єктивні сумніви у їх відповідності нормам закону.
Мова про справи щодо повернення грошей, вилучених під час розслідувань. У першому випадку суддя ухвалила рішення, завдяки якому гроші, які були вилучені під час обшуку, отримав не власник, а стороння особа, яка до цих коштів не мала жодного стосунку. У другому випадку ситуація була аналогічною: вилучені гроші повернули іншій стороні, яка не мала права на ці кошти. Загалом мовиться про дві суми: понад 4,1 млн грн та понад 15 млн грн.
Суддя вже ухвалювала такі сумнівні рішення, що стали предметом попередніх скарг до Вищої ради правосуддя.
Додамо, суддю Ільєву обвинувачують у тому, що вона незаконно зняла арешт з 110,7 тисячі євро та 9,3 тисячі доларів. Нині ця справа слухається у ВАКС.
ЦПК раніше писав про Ільєву. Зокрема, саме вона у свій час зобов’язувала генпрокурорку Венедіктову забрати у НАБУ справу про рекордний хабар в $5 млн. На щастя, реалізувати план не вдалося і ця справа вже принесла українській армії понад 300 млн грн.
Також Ільєва ухвалювала потрібні Портнову рішення зокрема у справі проти Віталія Шабуніна. Її рішення згодом Верховний суд скасував.
А журналісти BIHUS.Info у 2021 році виявили у родини Ільєвої дорогі авто та заміський маєток, які задекларовані як “подарунки” від матері та тітки.
Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.
Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.
Зауважимо, 5 грудня 2023 року пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.
Однак, я вказала б на три сфери, на яких ми зосереджені, — це боротьба з корупцією, корпоративне управління та реформа системи правосуддя, — заявила вона.
Також пані посол нагадала, що Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо посилення незалежності САП. Водночас вона порадила розглянути рекомендації G7 та ЄС, які, можуть зробити САП ще сильнішою.
За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.
Однак, з початку повномасштабного вторгнення в Україні було винесено 6877 вироків за корупційні правопорушення, проте лише 1,5% засуджених отримали покарання у вигляді позбавлення волі.
- Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виділило для проведення стандартного опитування щодо корупції в Україні понад 1,7 мільйона гривень.
- В Європейському Союзі погодили створення Ревізійної ради Українського фонду, метою якої є контроль за фінансуванням з боку блоку для запобігання проявів корупції та шахрайства.
- СБУ спільно з НАБУ викрили на корупції мера одного із міст на Закарпатті та його спільників, які, зловживаючи службовим становищем, намагались продати земельну ділянку у центрі міста площею понад 3 га за зниженою ціною.
- Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.
Актор і режисер Джастін Балдоні подав до суду на Блейк Лайвлі та Раяна Рейнольдса. Він вимагає від зіркового подружжя 400 000 000 доларів, стверджуючи, що пара намагається “знищити” його.
За оцінками аналітиків ISW, усі північнокорейські військові – близько 12 000 осіб – які залучені до бойових дій на Курщині, можуть бути вбиті або поранені на полі бою до середини квітня 2025 року.
У Київській області унаслідок падіння уламків збитого російського БпЛА поранень зазнала дитина, а також виникла пожежа.
Триває 1059-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 815 тисяч осіб.
17 січня відзначають Міжнародний день “Ми не зломлені”, Міжнародний день наставництва, Міжнародний день фетиша та День дітей-винахідників. Християни сьогодні вшановують Антонія Великого.