Проєкт «Гігавату Зеленського» виконали на менше, ніж 20%
Джерело: Ярослав Железняк
З 1000 МВт розподіленої газової генерації, запуск якої анонсував президент України Володимир Зеленський, наприкінці грудня до мережі під’єднали менше, ніж 20%.
Народний депутат від партії “Голос” Ярослав Железняк подав запит до т.в.о. Укренерго Олексія Брехта щодо проєкту, більш відомого в народі як “Гігават Зеленського”.
“Станом на кінець 2024 року сумарна встановлена потужність введених в експлуатацію об’єктів розподіленої газової генерації (20 МВт і менше), в тому числі малі ТЕЦ та когенераційні станції, складає 167,51 МВт, з них у 2024 році було введено 14 генеруючих установок загальною потужністю 32,787 МВт, в тому числі 8 установок до 1 МВт (всього 3,86 МВт) та 6 установок від 1 до 20 МВт (всього 28,927 МВт). Крім цього, у 2024 році введено в експлуатації 3 об’єкти газової генерації від 20 до 25 МВт сумарною потужністю 71,4 МВт”, – йдеться у відповіді керівника “Укренерго”.

Джерело: Ярослав Железняк
“Ставимо крапку в питанні “а як там гігават Зеленського?”. ️Коротко – навіть чверті не збудували. Нагадаю, Міненерго декілька разів заявляло, що вони задачу цю виконали (в Офіс теж так доповідали)… І ось офіційна відповідь “Укренерго” (всі підключення йдуть через нього), що ніякого гігавата навіть близько немає. Навіть половини. Виходить 13% від цього. Сумарно за 2024 рік виходить….133 МВт…ВСЕ (думаю навіть трохи менше, це вже як рахувати)”, – написав Железняк.
Гігават Зеленського
11 червня 2024 року Володимир Зеленський заявив, що до зими мають намір реалізувати швидке та недороге відновлення усіх енергооб’єктів, які тільки можливо відновити. Він наголосив, що ЗС РФ знищили 9 ГВт потужності. Тоді як взимку пік споживання енергії в Україні минулої зими був 18 ГВт.
Він додав, що відновлення енергооб’єктів має реалізуватися в “коротшій перспективі”.
До зими. Це так важливо. Протягом наступних трьох-чотирьох місяців. Ми знаємо, як це забезпечити. Від вас просимо обладнання з ваших зупинених електростанцій та фінансову підтримку. Це дозволить відреагувати на ситуацію тут і зараз, зберегти нормальне життя, — сказав президент.
Він додав, що за допомогою партнерів мають намір побудувати у 2024 році до 1 гігавата газової маневреної генерації та ще 4 гігавати – найближчими роками.
Однак вже в липні “Економічна правда” повідомляла, що українські міста будують не більше 20% від заявленого президентом Володимиром Зеленським 1 ГВт маневрових потужностей.
Повідомляється, що журналісти нарахували близько 150 проєктів будівництва і встановлення когенераційних установок, які здатні допомогти містам підтримати роботу критичної інфраструктури взимку. Тож мовиться у середньому про 1,5 МВт кожна, проте, є й більш потужні. Також близько 100 проєктів – ремонти старих і малопотужних установок (переважно 0,5-0,6 МВт) в місцевих котельнях та обленерго.
- Міністерство енергетики України назвало слова народного депутата Ярослава Железняка брехнею. До цього Железняк звинуватив Міненерго в тому, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.
- Пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова повідомила, що посли G7 закликали прем’єр-міністра Дениса Шмигаля якнайшвидше забезпечити роботу наглядової ради НАЕК “Енергоатом”.
- Служба безпеки та НАБУ викрили масштабну схему розкрадання коштів Національної енергетичної компанії “Укренерго”. До організації оборудки причетний колишній заступник голови Харківської обласної ради, який на момент скоєння злочину був депутатом облради.
- 9 січня Вищий антикорупційний суд оголосив вироки ексголові правління ПрАТ “ХК “Енергомережа” Дмитру Крючкову та колишній виконувачці обов’язків голови правління ПАТ “Черкасиобленерго” Світлані Кузьмінській.
Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.
Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).
В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.
Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.
У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.