Команда Трампа зацікавлена у зміні режиму у Венесуелі — ЗМІ
Джерело: Axios
Команда Дональда Трампа висловила намір змінити режим у Венесуелі, де президент Ніколас Мадуро зберігає владу попри численні кризи в країні. Віцепрезидент США під час своєї адміністрації звинувачував Мадуро в організації численних злочинних груп, що спричинили масову міграцію та економічний занепад.
Трамп та його радники неодноразово заявляли про готовність боротися з режимом Мадуро, називаючи його “диктатором”. Також вони звинуватили його у зростаючій загрозі для сусідніх країн, зокрема для США.
Команда Трампа намірена надалі тиснути на Венесуелу через санкції, що вже були введені раніше. Ще говорять про можливі дії щодо усунення Мадуро від влади. Це не обов’язково означає застосування військової сили.
Радники Трампа наголошують, що політика зміни режиму передбачає інші форми впливу, зокрема дипломатичні та економічні заходи. На думку радників, Мадуро не лише руйнує Венесуелу, а й активно співпрацює з такими державами, як Китай, Росія та Куба, що дозволяє йому утримувати режим.
Інтерес Трампа до зміни режиму у Венесуелі активізувався після рішення адміністрації Байдена послабити санкції щодо Куби. Трамп критикує цю політику і вважає, що її наслідки сприяють лише зміцненню соціалістичних режимів у Латинській Америці.
Питання відносин між Венесуелою та США залишається складним, адже ймовірність досягнення угоди про нафту за мігрантів не була прийнята Трампом. На його думку, Венесуела не повинна контролювати нафтові ресурси, коли США мають власні великі запаси.
- Посадовці ЄС остерігаються, що Дональд Трамп скасує санкції проти Росії, запроваджені Джо Байденом, що може кардинально змінити міжнародні відносини та торгівлю.
- Під час спілкування із обраним президентом США Дональдом Трампом у листопаді Джастін Трюдо жартома запропонував обміняти деякі регіони Канади на американські штати.
- Раніше Трамп повідомив, що не виключає застосування воєнної сили чи введення мит щодо Данії, аби вона продала Гренландію. Він також пропонував Канаді стати 51-м штатом США та висловив зацікавленість Панамським каналом.
- Обраний американський президент Дональд Трамп опублікував дві карти США з приєднаною Канадою.
- Американський мільярдер та винахідник Ілон Маск прокоментував допис прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо про те, що Канада ніколи не стане частиною Сполучених Штатів.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.