Нардеп Клочко провів у ВАКС «ритуал засіювання маку»
Джерело: ЦПК
Суддя ВАКС Ігор Маслов, котрий розглядає справу народного депутата від “Слуги Народу” Андрія Клочка, повідомив про неприпустиму поведінку парламентаря, який засіяв маком приміщення суду.
Зазначається, що 4 лютого прибиральники виявили насіння маку в приміщенні суду: в коридорі, в місцях, де здійснюють свою діяльність судді і прокурор.
![](https://bukvy.org/wp-content/uploads/2025/02/photo_2025-02-05_16-00-39.jpg)
Джерело: ЦПК
Перевірили камери спостереження. Як виявилось, нардеп Клочко провів ритуал засіювання маку. Це неприпустима поведінка. Має бути якась повага, — повідомив суддя.
Він оголосив депутату попередження, додав, що якщо така ситуація повториться, то суд вживатиме інших заходів. Своєю чергою, Клочко кивнув у відповідь.
Нардеп обвинувачується у незаконному збагаченні на 11 млн грн.
Згідно з даними НАБУ і САП, у 2020-2021 роках Клочко набув у власність активів на 25 млн грн, хоча офіційний дохід та заощадження нардепа і його родичів складали не більше 14 млн грн.
Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.
Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.
Зауважимо, 5 грудня 2023 року пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.
Однак, я вказала б на три сфери, на яких ми зосереджені, — це боротьба з корупцією, корпоративне управління та реформа системи правосуддя, — заявила вона.
Також пані посол нагадала, що Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо посилення незалежності САП. Водночас вона порадила розглянути рекомендації G7 та ЄС, які, можуть зробити САП ще сильнішою.
За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.
Однак, з початку повномасштабного вторгнення в Україні було винесено 6877 вироків за корупційні правопорушення, проте лише 1,5% засуджених отримали покарання у вигляді позбавлення волі.
- Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виділило для проведення стандартного опитування щодо корупції в Україні понад 1,7 мільйона гривень.
- В Європейському Союзі погодили створення Ревізійної ради Українського фонду, метою якої є контроль за фінансуванням з боку блоку для запобігання проявів корупції та шахрайства.
- СБУ спільно з НАБУ викрили на корупції мера одного із міст на Закарпатті та його спільників, які, зловживаючи службовим становищем, намагались продати земельну ділянку у центрі міста площею понад 3 га за зниженою ціною.
- Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.
Індія та Туреччина, котрі є найбільшими імпортерами російського вугілля після Китаю, різко скоротили його закупівлі у 2024 році. Згідно з інформацією Центру цінових індексів, постачання в Індію знизились на 37% порівняно з попереднім роком і становили 25 млн тонн, тоді як експорт до Туреччини зменшився ще більше — на 39%, до 14 млн тонн.
5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту.
Туреччина провела третє випробування балістичної ракети Tayfun на узбережжі Чорного моря. Тест відбувся успішно. Ракеті вдалося подолати 500 км і вразити малорозмірну мішень в морській акваторії.
Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.
5 лютого, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський прокоментував високі ціни на медикаменти в аптеках, пригрозивши кадровими змінами.