Українські військові з протезами підкорили Кіліманджаро
Джерело: Міноборони
Група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.
Вперше в історії група українських захисників із протезами нижніх кінцівок та жінка-військовослужбовиця з тяжкими пораненнями здійснили безпрецедентне сходження на Кіліманджаро (5 895 м) у межах проєкту Second Wind.
Сходження на висоту майже 6 тисяч метрів (5895 м) тривало близько тижня в умовах розрідженого повітря, перепаду тиску та високої вологості. Для учасників експедиції, з протезуванням нижніх кінцівок, це надскладне завдання, що вимагає не тільки фізичної адаптації та підготовки, а й розробки особливої стратегії підйому.
Героями проєкту виступили захисники та захисниця з різних областей України. Учасники мають свій унікальний досвід та життєві історії, але сьогодні їх обʼєднувала одна мета – здійснити сходження на найвищу точку Африки.
На вершині вони розгорнули шестиметровий прапор України спільно з міжнародними альпіністами, які висловили солідарність із боротьбою України проти агресії РФ.
Шлях тривав шість днів, команда готувалася до експедиції чотири місяці.
Мета проєкту – показати силу українських ветеранів та довести, що жодні поранення не можуть зупинити тих, хто звик перемагати.
Додамо, з початку повномасштабного вторгнення РФ близько 20 тисяч людей в Україні потребують протезування.
Тим часом термін забезпечення пацієнтів протезами нижніх і верхніх кінцівок становить від двох до п’яти місяців.
За словами експертів, є проблеми з правильним вибором протезів: деякі постачальники намагаються встановити дорогий протез, навіть якщо він не найкращий для людини.
Крім того, ціни на імпортні комплектувальні – високі, а націнки деяких українських дистриб’юторів перевищують 40%. В Україні є лише один виробник протезних комплектувальних, а іноземні компанії не відкривають виробництва в Україні через війну, корупцію та інші фактори.
У сфері допротезної реабілітації спостерігаються певні покращення, однак є проблеми з нерівномірним розподілом ресурсів між різними медичними закладами.
Довідка. “Друге дихання” – український медійний проєкт, в межах якого четверо захисників з ампутованими нижніми кінцівками та одна захисниця, що двічі пережила тяжкі бойові поранення, 28 січня розпочали експедицію на Кіліманджаро.
- До правил щодо бронювання працівників Кабмін вніс правки. Так, фахівці зі стоматології та протезування також зможуть отримати бронь. Також уряд зобов’язав виплачувати заброньованим працівникам не менше, ніж 20 тис. грн щомісяця.
- Український захисник, ветеран російсько-української війни Олександр Будько на псевдо “Терен”, розкритикував надмірну бюрократію при отриманні необхідних протезних комплектуючих.
- Протезування в Україні безоплатне, а людина, котра потребує протезування, може самостійно обрати підприємство, де їй виготовлять і встановлять протез. Мінсоцполітики пояснило, як обрати протезне підприємство.
5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту.
Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.
Група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 лютого. На даний час відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському напрямку.
Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки набуття необґрунтованих активів у голови Млинівської селищної ради Рівненської області.