На сайті Ради зареєстрували петицію з вимогою звільнити Гетманцева
Джерело: сайт Верховної Ради
На сайті Верховної Ради України зареєстрована петиція з вимогою звільнити Данила Гетманцева з посади Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики зокрема через законодавчі ініціативи нардепа.

Джерело: Верховна Рада
Ініціатор петиції Микола Безкровний звернувся до нардепів із закликом звільнити Гетманцева з посади голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.
У петиції розкритикували діяльність Гетманцева, зокрема щодо його законопроєкту №12429, який, за словами ініціатора, створює додаткові труднощі для українців, зокрема для військових та волонтерів.
Діяльність пана Гетманцева на цій посаді неодноразово піддавалася критиці з боку українського бізнесу та експертного середовища. Його ініціативи та політика часто сприймаються як такі, що завдають шкоди економіці та добробуту нашої держави. Нещодавня пропозиція пана Гетманцева, а саме законопроєкт №12429, не дивлячись на пояснення у вигляді “створенню справедливих вимог для українських виробників”, насправді створює ще більшу кількість проблем для пересічних українців, які муситимуть платити ще більші кошти за свої посилки з-за кордону. Окрім цього, це також вплине на військових та волонтерів, які муситимуть ввозити засоби РЕБ та дрони із більшою націнкою, — мовиться у тексті петиції.
Також у петиції наголосили на інших скандальних випадках, пов’язаних з діяльністю Гетманцева, таких як його проросійські погляди, ініціативи щодо скасування штрафів за відмову надавати послуги українською мовою та підтримка посадовців із сумнівною репутацією.
Автор петиції нагадав, як у листопаді 2020 року Гетманцев рекомендував читати проросійські канали, зокрема, Шарія, Портнова та Мураєва, що викликало обурення в суспільстві.
Збір підписів триватиме до 27 квітня 2025 року.
На момент написання новини петицію підписали 882 особи.
- Голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев перепросив перед своєю аудиторією за пораду боротися зі спекою за допомогою відра та ставка або криниці.
- Народний депутат від фракції “Слуга народу”, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев прокоментував ініціативу стосовно переспрямування коштів з телемарафону на фінансування Збройних сил України. На його переконання, такі ідеї “генерують мамкині “генії” з соцмереж”.
- Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.