Порошенко: «Ми не повинні просити у Росії дозволу на експорт українського зерна»
П’ятий президент, лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко закликав Румунію не продовжувати обмеження українського експорту.
Джерело: етер Antena 3 CNN.
Порошенко наголосив, що метою президента РФ Володимира Путіна є не лише захопити Україну: він хоче також дестабілізувати увесь світ, зокрема розпалити глобальний голод, запустити ще одну міграційну кризу, яка б Європу наповнила мігрантами.
Протистояти Путіну можна лише об’єднавшись, переконаний політик. Світ не має вестися на шантаж, він повинен методично допомагати Україні у протистоянні агресору.
“Це означає більше зброї, більше боєприпасів, більше ППО та більше санкцій проти Росії. Путін повинен заплатити ціну, перш за все. А по-друге, у Путіна більше не повинно бути грошей на фінансування війни. І ми можемо це зробити”, – наголосив Порошенко.
Зараз від експорту сільськогосподарської продукції Українська економіка отримує понад 40% валютного виторгу. Перешкоджання експорту зерна є черговою економічною атакою Путіна на Україну.
“Я вважаю, що ми повинні активізувати наш порт на Дунаї, незважаючи на ракетний обстріл Росії по порту Рені. Ми повинні мати пором, який переправлятиметься через Дунай. І ми обов’язково повинні використовувати румунський порт”, – вважає Петро Порошенко.
Він закликав Румунію не вводити нові обмеження на українську сільськогосподарську продукцію та зерно. Термін попередньо введених обмежень завершується 15 вересня. Він переконаний: обмеження несуть загрозу не лише для України, але й для ЄС і всього демократичного світу. Разом із тим, у випадку нападу на цивільне судно РФ має нести відповідальність:
“Я абсолютно впевнений, що ми не повинні просити у Росії дозволу на експорт українського зерна… Ми повинні передати Росії меседж, що якщо вона нападе на цивільне судно, це спричинить надзвичайно велику небезпеку для всіх російських суден у всьому світі. Якщо Росія атакує цивільне судно, Босфор і Дарданелли будуть закриті для російського експорту”.
- Африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
- 27 липня президент РФ Володимир Путін запропонував лідерам африканських країн десятки тисяч тонн безоплатного зерна протягом кількох місяців.
- Рамафоса розповів, що лідери держав-учасниць саміту БРІКС обговорять повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прибув до Екваторіальної Гвінеї в межах свого третього африканського туру.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.