Франція візьме на себе відповідальність за мир та безпеку в Європі – Макрон

Джерело: Емманюель Макрон/X
Президент Франції Емманюель Макрон 19 лютого наголосив, що Україна має брати активну участь у будь-яких мирних переговорах, а її права повинні бути повністю дотримані. Відповідну заяву глава Франції зробив на тлі занепокоєння через переговори між США та Росією.
Після екстрених переговорів у Парижі в понеділок Макрон провів ще одну термінову зустріч щодо України, щоб скоординувати європейську відповідь. Він також провів переговори з кількома лідерами країн ЄС, Канади, Ісландії та Норвегії, більшість з яких брали участь у відеоконференції.
Позиція Франції та її партнерів чітка й єдина. Ми прагнемо до тривалого та міцного миру в Україні. Ми підтримуємо Україну та візьмемо на себе всю відповідальність за забезпечення миру та безпеки в Європі. Це фундаментальний інтерес Франції, і я його гарант, — Макрон
Президент зазначив, що ЄС поділяє прагнення глави США Дональда Трампа покласти край війні РФ проти України. Однак, за його словами, мир має бути досягнутий за участі України та відповідати інтересам безпеки Європи.
Наші зусилля заради миру триватимуть відповідно до таких принципів, що відповідають нашим інтересам: Україна завжди має брати участь у переговорах, а її права повинні бути дотримані, – наголосив Макрон. Він також акцентував, що мир має бути тривалим і супроводжуватися надійними та дієвими гарантіями, а безпекові інтереси європейців повинні бути враховані.
Президент Франції також заявив, що ЄС усвідомлює необхідність збільшення витрат на оборону та зміцнення своїх безпекових можливостей.
Рішення будуть ухвалені найближчим часом, – резюмував він.
Je viens à nouveau d’avoir une longue conversation avec plusieurs collègues de l’Union européenne, ainsi que le Canada, l’Islande et la Norvège.
La position de la France et de ses partenaires est claire et unie.
Nous souhaitons une paix en Ukraine qui soit durable et solide.… pic.twitter.com/W70hJyeyXV
— Emmanuel Macron (@EmmanuelMacron) February 19, 2025
Зауважимо, до цього глава Литви Гітанас Науседа закликав союзників до рішучих дій для підтримки України та зміцнення безпеки Європи. Та представив ключові пункти плану:
- Реальні гарантії безпеки для України – членство в НАТО має залишатися на столі.
- Росія повинна бути притягнута до відповідальності за воєнні злочини, а санкції повинні залишатися в силі, поки агресія не припиниться.
- Невідкладне фінансування зброї та 10 мільярдів євро для оборонної промисловості України.
- Арешт заморожених активів Росії та введення мит на імпорт з Росії та Білорусі.
- Швидке приєднання України до ЄС – цільова дата 2030 рік.
19 лютого Трамп розкритикував українського лідера Володимира Зеленського, назвавши його “диктатором без виборів”.
За словами Трампа, Сполучені Штати витратили на $200 мільярдів більше, ніж Європа, і гроші Європи гарантовано повернуть, тоді як Сполучені Штати не отримають нічого назад.
Також він поклав відповідальність за війну на Україну.
Політик також розкритикував Джо Байдена за те, що він нібито не намагався завершити війну, а Зеленський нібито це використовував. Він зауважив, що США тим часом “успішно ведуть переговори про припинення війни з Росією”.
Я люблю Україну, але Зеленський зробив жахливу роботу, його країна зруйнована, і мільйони людей невиправдано загинули — і так триває, — резюмував він.
А після того, як він розкритикував особисто Зеленського, заявивши, що його рейтинг підтримки впав до 4%, у відповідь президент України сказав, що американський лідер живе в “дезінформаційному просторі”, створеному Росією.
Після чого віцепрезидент США Джей Ді Венс застеріг Зеленського від публічного “оббріхування” президента США Дональда Трампа.
- Президент Франції Емманюель Макрон та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер відвідають Вашингтон наступного тижня на тлі інших зустрічей, спрямованих на припинення війни Росії проти України, заявив 19 лютого радник США з національної безпеки Майк Волц.
- Додамо, 17 лютого стало відомо, що лідери європейських країн планують відправити в Україну 25-30 тисяч своїх військових для забезпечення потенційної мирної угоди з Росією. За даними джерел, цей контингент виконуватиме роль “стримуючої сили”.
- Спецпредставник Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог відповів російському олігарху Константіну Малофєєву, який заявив, що Путін “пошле до біса” мирну пропозицію Трампа.
- 17 лютого, після зустрічі в Парижі, Генеральний секретар Марк Рютте повідомив, що країни ЄС висловили готовність реалізувати безпекові гарантії Україні.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.