Акції Rheinmetall з початку повномасштабної війни зросли удесятеро

Джерело: Deutsche Welle

З початку війни Росії проти України курс акцій найбільшого оборонного концерну у ФРН Rheinmetall збільшився удесятеро. Якщо 23 лютого 2022 року одна акція компанії коштувала 96,8 євро, то опівдні 26 лютого цього року – вже торгувалася на біржі Xetra вже по 968 євро.

Зауважується, що про стрімке зростання бізнесу свідчать повні книги замовлень. Так, backlog (що охоплює не лише наявні замовлення, а й очікувані поставки за довгостроковими контрактами та потенційні угоди) становив на кінець 2021 року 24,5 млрд євро. Восени 2024 року показник уже досяг майже 52 млрд євро, і тенденція до зростання зберігається.

Rheinmetall виробляє танки, військові вантажівки, артилерію, зенітні гармати та боєприпаси – озброєння, яке вкрай необхідне на війні. Компанія постачає зброю Україні, а також отримує вигоду від попиту з боку країн НАТО, які відчувають загрозу з боку Росії, і, як наслідок, інвестують більше коштів в оборону.

До асортименту Rheinmetall також входять бойове екіпірування для піхоти з цифровими компонентами. Штаб-квартира компанії знаходиться в Дюссельдорфі, а найбільше виробництво розташоване у місті Унтерлюс у федеральній землі Нижня Саксонія.

У середині березня Rheinmetall представить фінансовий звіт за 2024 рік. Акції інших оборонних компаній, таких як Hensoldt і Renk, також користуються високим попитом.

Додамо, будівництво заводу боєприпасів Rheinmetall в Україні, який було анонсовано рік тому, розпочне свою роботу у 2026 році. Про це повідомив генеральний директор німецької збройової компанії Армін Папперґер.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.

У Сумах збільшилася кількість загиблих до 36 осіб через ракетний удар Росії по центру міста 13 квітня.

У Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок російської агресії, запустили Системи обліку інформації про немайнову шкоду.