Китай обмежує експорт обладнання для безпілотників – Reuters
Джерело: Reuters
31 липня уряд Китаю оголосив про введення експортного контролю над деякими безпілотними літальними апаратами та обладнанням, пов’язаним з ними, заявивши, що хоче захистити “національну безпеку та інтереси” на тлі ескалації напруженості зі Сполученими Штатами щодо доступу до технологій.
Обмеження на обладнання, зокрема деякі двигуни безпілотників, лазери, комунікаційне обладнання та системи боротьби з дронами, набудуть чинності 1 вересня.
Контроль також торкнеться деяких споживчих безпілотників, і цивільні безпілотники не можуть експортуватися для військових цілей, мовиться у заяві представника уряду.
У Китаї є велика галузь виробництва безпілотників, що експортується на кілька ринків, включаючи США.
Американські законодавці заявили, що понад 50% дронів, проданих у США, виготовлено китайською компанією DJI, і вони є найпопулярнішими, які використовуються службами громадської безпеки.
Читайте також: Китай таємно передає РФ спорядження для оснащення армії – Politico
31 липня компанія DJI заявила, що завжди суворо дотримується та забезпечує виконання законів і правил країн або регіонів, у яких вона працює, зокрема й нормативні вимоги експортного контролю Китаю.
Німецький рітейлер у березні 2022 року звинуватив DJI у витоку даних про українські військові позиції в Росію.
Раніше міністерство торгівлі Китаю зазначило, що американські та західні ЗМІ поширюють “необґрунтовані звинувачення”, що КНР експортує безпілотники для участі у війні РФ проти України, додавши, що такі повідомлення є спробою “очорнити” китайські фірми. У відомстві пообіцяли посилити експортний контроль стосовно дронів.
У червні Китай оголосив про контроль за експортом деяких металів, які широко використовуються у виробництві мікросхем. Після цього США зробили кроки відносно обмеження доступу КНР до обладнання для виробництва мікросхем.
Зауважимо, розвідка США повідомила, що Китай допомагає РФ уникнути західних санкцій та, ймовірно, надає Москві військові технології та технології подвійного призначення для використання в Україні.
- Китайський імпорт ключових енергетичних товарів з Росії зріс до історичного максимуму.
- Глава MI6 назвав Китай “абсолютним співучасником” вторгнення Росії в Україну.
- Китай не заслуговує довіри у своїй підтримці України – уряд Німеччини.
Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.
Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 16 цивільних, серед них 6 дітей.
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.