Європейські лідери запевнили Україну у підтримці після суперечки Зеленського з Трампом
Джерело: The Guardian
Низка європейських лідерів висловили підтримку Україні після суперечки президентів США та України – Дональда Трампа та Володимира Зеленського – у Білому домі.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президент Євроради Антоніо Коста запевнили Зеленського, що він ніколи не буде один.
“Будьте сильними, будьте сміливими, будьте безстрашними. Ми продовжимо працювати з вами заради справедливого та стійкого миру”, – написали очільники Європейського Союзу.
Президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що Росія – агресор і що “ми мали рацію, допомагаючи Україні та запроваджуючи санкції проти Росії три роки тому та продовжуючи це робити”.
Щобільше, Макрон, реагуючи на слова Трампа у бік Зеленського наголосив що “якщо хтось грає у третю світову війну, то це Путін”.
Імовірний майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц запевнив Зеленського у підтримці.
“Ми ніколи не повинні плутати агресора та жертву у цій жахливій війні”.
Поки чинний канцлер ФРН Олаф Шольц та очільниця німецького МЗС Анналена Бербок також підтримали Україну.
Глава італійського уряду Джорджія Мелоні закликала США, Європу та інших союзників об’єднатись щодо війни в Україні.
“Потрібен саміт без затримок, щоб відкрито поговорити про те, як ми будемо розв’язувати сьогоднішні головні проблеми, починаючи з України”.
Прем’єр-міністр Нідерландів Дік Схоф наголосив, що підтримка з боку його країни “залишається незмінною, насамперед зараз”.
Польський прем’єр Дональд Туск запевнив, що Україна “не одинока”.
Іспанський прем’єр-міністр Педро Санчес зазначив, що його країна продовжить підтримувати Україну.
Глава британського уряду Кір Стармер пообіцяв непохитну підтримку Україні і запевнив, що робить все можливе, аби знайти шлях до миру.
Що передувало?
28 лютого президент Володимир Зеленський прибув до США для підписання угоди про рідкісноземельні метали з Дональдом Трампом. Американський лідер зустрів Зеленського у Білому домі разом з віцепрезидентом США Джеймсом Ді Венсом.
Перед тим, як підписати угоду, президенти поспілкувались перед журналістами, але ця розмова завершилась сваркою. Далі почались закриті перемовини, які звершились тим, що Володимир Зеленський достроково покинув Білий дім без підписаної угоди.
Після цього Дональд Трамп повідомив, що Зеленський “неготовий до миру” та “виявив неповагу до США”.
Натомість після перепалки українського та американського президентів, на підтримку Володимира Зеленського висловились європейські лідери. Підтримали його і лідер Демократичної партії США у Сенаті.
Сам президент України після зустрічі подякував США за підтримку, але наголосив, що Україні потрібен справедливий та тривалий мир, і саме над цим працює влада.
- Держсекретар США Марко Рубіо вважає, що президент України Володимир Зеленський повинен просити вибачення за те, що його зустріч з американським лідером Дональдом Трампом у Білому домі завершилась перепалкою.
- Адміністрація Дональда Трампа розглядає можливість припинення військової допомоги Україні у відповідь на висловлювання президента Володимира Зеленського, зроблені під час його візиту до Овального кабінету.
Танкери, що перебувають під санкціями США, зʼявилися серед кораблів, які перевозять російську нафту до Індії.
Китайська приватна космічна компанія Beijing Space Epoch Technology 29 травня оголосила про успішні випробування багаторазової ракети-носія та її повернення. Відтак, Китай готується приєднатися до США, де компанія Ілона Маска SpaceX уже майже десятиліття використовує багаторазові ракети.
Видання The Washington Post зібрало історії того, як українці рятують собак під час війни. Журналісти вказують, що нині це стало національним обов’язком.
Нове дослідження пов’язує загадковий штам “синдрому білого носа” з поїздками між американськими та європейськими спелеологами.
Згідно з новим дослідженням ініціативи Annenberg Inclusion Initiative USC, жінки режисують лише 11,6% найкасовіших фільмів у світі.