«Попри всю свою браваду», Путін слабкий і відчайдушно прагне миру — The Telegraph

Джерело: The Telegraph

Є вагома причина, чому Росія раптом так захотіла підтримати прагнення президента США Дональда Трампа припинити війну проти України. Кремль відчайдушно прагне його припинити, тому що майже на всіх рівнях протистояння стало катастрофою для російського лідера Володимира Путіна.

Пропагандистська машина Кремля може провести день, висміюючи очевидний дискомфорт європейців через ставлення адміністрації Трампа до колишніх союзників Вашингтона. Але це лише спроба відвернути увагу від справжнього тиску, якого вона зазнає через свою згубну військову інтервенцію в Україну, — мовиться у матеріалі.

Російські держЗМІ схопилися за початкові спроби адміністрації Трампа щодо Москви, зробивши абсурдне твердження на початку цього тижня, що Вашингтон тепер “приєднується до нашого бачення”, тоді як інша державна газета стверджувала, що “Росія може бути бенефіціаром” торгових воєн Трампа.

Попри всю свою браваду, Кремль відчайдушно сподівається, що повернення Трампа в Білий дім зрештою означатиме кінець війни проти України, яка знищила російську армію та торпедувала російську економіку, — додає автор.

За останніми західними оцінками, загальна кількість загиблих і поранених росіян під час повномасштабної становить 850 000 осіб, що перевищує загальну кількість американських і британських військових, які загинули в боях у Європі під час Другої світової війни.

Додайте до цього руйнівний вплив на російську економіку, коли відсоткові ставки досягли каральних 21%, а у фонді добробуту РФ швидко закінчуються гроші для фінансування війни, і легко зрозуміти, чому Путін ухопився за шанс мирних пропозицій Трампа. Однією з ознак прагнення Кремля покласти край війні можна побачити у його нещодавній пропозиції виступити посередником у мирній угоді між Іраном та США щодо ядерної програми Тегерана. Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї вже відкинув ідею поновлення переговорів із Трампом з цього питання як “нераціональну, нерозумну та неблагородну”.

Це просто вказівка ​​на те, наскільки мало впливу Москва може використати на будь-яких мирних переговорах щодо України. Також настрій у Кремлі не покращився і через запізнілі зусилля європейських лідерів упорядкувати свої вимоги безпеки, оскільки Європейська комісія намітила плани зі збору 800 мільярдів євро для підвищення здатності Європи захищати себе. Неспровоковане вторгнення Путіна в Україну вже переконало дві досі нейтральні європейські країни — Фінляндію та Швецію — вступити до НАТО, тим самим значно посиливши безпеку північного флангу альянсу.

І для російського лідера, сенс існування якого полягає в тому, щоб запобігти будь-якому подальшому вторгненню Заходу в російські кордони, можливість того, що європейські війська – включно з силами Великої Британії – незабаром можуть розгорнути в Україні для стримування подальших актів російської агресії, має здаватися кинджалом у серце.

Бажання Путіна запобігти такій можливості було очевидним із засудження Кремлем президента Емманюеля Макрона, котрий у зверненні до нації повторив, що Франція спільно з іншими європейськими союзниками готова відправити війська в Україну для захисту будь-якої майбутньої мирної угоди, яку Кремль засудив як “конфронтаційну”. Адміністрація Трампа не тільки не вступає у будь-які мирні переговори з позиції сили, а й має розуміти, що Путін зробить це з позиції крайньої слабкості.

Раніше Емманюель Макрон заявив, що Лондон й Париж пропонують встановити в Україні перемир’я на один місяць зокрема із забороною ударів по енергетичній інфраструктурі.

Своєю чергою, президент Чехії Петер Павел наголосив на необхідності сформувати “широку коаліцію” країн-союзниць з метою підтримки “справедливого миру в Україні”. Павел акцентував, що “мир” на умовах агресора є капітуляцією.

Тоді як Кір Стармер заявив, що Велика Британія та Франція працюватимуть спільно з Україною, щоб представити мирний план США. За словами прем’єра, після обговорень із Зеленським, Трампом і Макроном досягнуто домовленості про те, що Велика Британія разом із Францією та, “можливо, одним або двома іншими” країнами працюватимуть з Києвом, щоб зупинити війну. Далі цей мирний план представлять США.

Також Стармер заявив, що США мають надати гарантії безпеки у разі, якщо Європа погодиться розпочати в Україні миротворчу операцію. Він зазначив, що вважає своїм завданням виступити мостом між президентами України та США. При цьому глава британського уряду додав, що не вважає поведінку Зеленського у Вашингтоні неправильною. На думку Стармер, Дональд Трамп хоче бачити міцний мир в Україні, попри його риторику та ставлення до Зеленського.

  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.

На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.

Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.

Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.