У Кабміні схвалили розпорядження щодо розроблення правопису кримськотатарської мови

Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

У Кабінеті Міністрів України ухвалили розпорядження стосовно розроблення правопису кримськотатарської мови. У ньому використають алфавіт цієї мови на основі латинської графіки.

За розроблення нового правопису відповідатиме Державна служба з етнополітики та свободи совісті й МОН. Також до наукової роботи долучаться: Інститут мовознавства імені О. О. Потебні НАН України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, а також Меджліс кримськотатарського народу.

У міністерстві підкреслили, що використання латинського алфавіту полегшить вивчення кримськотатарської мови і етнічним кримським татарам, й усім охочим.

Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.

Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.

15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.

Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.

15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.