У Кабміні схвалили розпорядження щодо розроблення правопису кримськотатарської мови
Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
У Кабінеті Міністрів України ухвалили розпорядження стосовно розроблення правопису кримськотатарської мови. У ньому використають алфавіт цієї мови на основі латинської графіки.
За розроблення нового правопису відповідатиме Державна служба з етнополітики та свободи совісті й МОН. Також до наукової роботи долучаться: Інститут мовознавства імені О. О. Потебні НАН України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, а також Меджліс кримськотатарського народу.
У міністерстві підкреслили, що використання латинського алфавіту полегшить вивчення кримськотатарської мови і етнічним кримським татарам, й усім охочим.
- У тимчасово окупованому Криму російська ворожа армія проводить заходи “військово-патріотичного виховання”, спрямовані на поширення пропаганди серед молоді.
4 листопада один із лідерів “Коаліції за зміни” Ніка Мелія на мітингу біля будівлі парламенту Грузії заявив, що від сьогодні акції грузинської опозиції будуть щоденними.
Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.
ПрАТ “Карлсберг Україна” повідомила Держпродспоживслужбу стосовно рішення про відкликання з ринку партії пива темного пастеризованого “Львівське Різдвяне” у скляних пляшках об’ємом 0,5 л за номером партії, що співпадає з датою виробництва 3.10.24.
4 листопада міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час восьмого з початку повномасштабної війни візиту до України пообіцяла додаткові 200 млн євро допомоги на майбутній зимовий період.
Глава Російської православної церкви патріарх Кирил заявив, що РПЦ не засуджує смертну кару як вид покарання, позаяк “смертну кару не засуджував сам Ісус Христос”.