Ердоган обговорив з Трампом закінчення війни між Росією та Україною
Джерело: Reuters
Президент Туреччини Таїп Ердоган провів телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом. Сторони зокрема обговорили зусилля з припинення війни між Росією та Україною та відновлення стабільності в Сирії, повідомили в офісі Ердогана 16 березня.
Ердоган сказав Трампу, що Туреччина підтримує його “рішучі та прямі ініціативи” щодо припинення війни між Росією та Україною, і що Туреччина продовжуватиме прагнути до “справедливого та тривалого миру”.
Він також обговорив “важливість спільного сприяння зняттю санкцій щодо Сирії для відновлення стабільності”. В Анкарі переконані, що таке рішення дозволять сирійцям повернутися на батьківщину.
Туреччина також очікує від США кроків щодо боротьби з тероризмом, враховуючи інтереси Туреччини, мовиться у заяві.
У боротьбі проти “Ісламської держави” в Сирії Сполучені Штати об’єдналися з сирійським курдським ополченням, яке Туреччина вважає терористичним угрупованням. Туреччина різко розкритикувала таку позицію США як зраду союзника по НАТО.
Також Ердоган заявив, що необхідно скасувати санкції CAATSA, завершити процес закупівлі Анкарою F-16 і її повторну участь у програмі F-35, з метою розвитку співпраці в оборонній промисловості між Туреччиною та Сполученими Штатами.
Придбання Анкарою російських систем ППО С-400 стало причиною санкцій США та вилучення Туреччини з програми винищувачів F-35 у 2019 році.
Раніше глава польського уряду Дональд Туск закликав Туреччину відігравати ключову роль у будь-якому мирному процесі для України під час переговорів із президентом Таїпом Ердоганом в Анкарі.
Додамо, Туреччина, котра є країною НАТО, може направити свої війська в Україну, аби гарантувати виконання мирних угод, повідомили поінформовані джерела. Туреччина має другі за чисельністю збройні сили в НАТО після США, і її допомога була б дуже корисною для європейських країн, котрі скоротили власні армії після закінчення Холодної війни.
- У ніч на 11 березня ворог вчергове масовано атакував безпілотниками Одесу.
- 12 березня Туск вирушив до Туреччини, щоб обговорити останні події в Україні і те, як обидві країни можуть забезпечити стійкий мир в Українській державі.
- Польща спільно з Туреччиною шукатимуть шляхи зміцнення економічної та військової співпраці та діятимуть на міжнародній арені заради миру в Україні. Резюмуючи результати переговорів з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск наголосив, що дуже задоволений зустріччю.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.