Десятигодинні переговори США та РФ в Ер-Ріяді завершилися без підписання угод

Джерело: dpa

Переговори між делегаціями США та Росії, що відбулися 24 березня у Саудівської Аравії, тривали понад десять годин, однак, завершилися без підписання жодних угод.

Зустріч проходила за закритими дверима.

Зміст обговорень офіційно не розголошується, подробиці переговорів залишаються невідомими. Водночас росЗМІ повідомили, що спільну заяву за підсумками зустрічі мають оприлюднити 25 березня.

На цей момент немає офіційних коментарів з боку Вашингтона чи Москви стосовно предмету дискусії та можливих домовленостей.

Раніше ми повідомляли, що Кремль свідомо затягує мирні переговори щодо України, щоб захопити більше територій та посилити свої позиції у відносинах зі США.

У Кремлі вважають, що час грає на їхню користь, і мають намір витиснути з цього максимум. Російський дипломат зазначив, що Путін погоджується на перемир’я лише за умови, що воно буде вигідним для Москви.

Кремль намагається повторити стратегію 2014–2015 років, коли затяжні переговори дозволили Росії виграти час і зберегти контроль над Донбасом.

Тоді як у виданні The Sunday Times назвали головні перепони, котрі можуть стати критичними для досягнення мирної угоди між Україною та Росією на переговорах, що відбудуться 24 березня в Саудівській Аравії.

Зауважимо, днями Стів Віткофф – спецпредставник президента США Дональда Трампа – в інтерв’ю американському журналісту Такеру Карлсону розповів, що є “найбільшою проблемою” під час перемовин щодо припинення російсько-української війни.

Так, за словами Віткоффа, чи не найважче домовитись щодо окупованих Росією територій – Криму і “так званих чотирьох регіонів: Донбас, Луганськ і ще два” та готовність визнати їх російськими. Він наголосив, що це – російськомовні регіони, де “проводився референдум” і “більшість людей” захотіли бути частиною РФ.

  • Президент США Дональд Трамп заявив, що в процесі переговорів з Україною та Росією можна вже говорити про досягнення “рамок угоди” щодо мирного врегулювання.
  • Ввечері 23 березня міністр оборони Рустем Умєров поінформував про початок зустрічі з американською командою в Ріяді, Саудівська Аравія. На столі, зокрема, пропозиції для безпеки обʼєктів енергетики та інфраструктури.
  • Європейські дипломати запевнили, що у випадку 30-денного перемир’я у російсько-українській війні, ЄС продовжить постачати Україні озброєння.
  • Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) не знайшли доказів того, що на Курському чи будь-якому іншому напрямку українські війська потрапили в оточення. Натомість в ISW кажуть, що очільник Кремля Володимир Путін використовує такі заяви, аби відвернути увагу від припинення вогню.

27 березня 2025 року Повітряні Сили Збройних Сил України успішно завдали удару по прикордонному пункту пропуску “Погар”, розташований у Случовській Брянської області РФ.

Останні три дні противник здійснює понад 200 штурмових атак щодоби.

США наполягають на укладенні масштабної угоди, що передбачає контроль над критично важливими мінеральними та енергетичними ресурсами України. Водночас документ не містить жодних гарантій безпеки для Києва, повідомляє Financial Times, посилаючись на проєкт угоди, переданий Україні.

З 27 березня на Миколаївщині правоохоронці посилюють заходи безпеки через зростання загроз. Запроваджують посилений контроль на блокпостах, у публічних місцях, під час масових заходів, металодетектори, перевірка транспорту, патрулювання територій з метою виявлення підозрілих осіб, предметів біля відділків поліції, а також додаткові етапи перевірки.

Нідерланди прискорять виділення обіцяних 3,5 мільярда євро ($3,78 мільярда) обіцяної фінансової підтримки України.