Десятигодинні переговори США та РФ в Ер-Ріяді завершилися без підписання угод

Джерело: dpa

Переговори між делегаціями США та Росії, що відбулися 24 березня у Саудівської Аравії, тривали понад десять годин, однак, завершилися без підписання жодних угод.

Зустріч проходила за закритими дверима.

Зміст обговорень офіційно не розголошується, подробиці переговорів залишаються невідомими. Водночас росЗМІ повідомили, що спільну заяву за підсумками зустрічі мають оприлюднити 25 березня.

На цей момент немає офіційних коментарів з боку Вашингтона чи Москви стосовно предмету дискусії та можливих домовленостей.

Раніше ми повідомляли, що Кремль свідомо затягує мирні переговори щодо України, щоб захопити більше територій та посилити свої позиції у відносинах зі США.

У Кремлі вважають, що час грає на їхню користь, і мають намір витиснути з цього максимум. Російський дипломат зазначив, що Путін погоджується на перемир’я лише за умови, що воно буде вигідним для Москви.

Кремль намагається повторити стратегію 2014–2015 років, коли затяжні переговори дозволили Росії виграти час і зберегти контроль над Донбасом.

Тоді як у виданні The Sunday Times назвали головні перепони, котрі можуть стати критичними для досягнення мирної угоди між Україною та Росією на переговорах, що відбудуться 24 березня в Саудівській Аравії.

Зауважимо, днями Стів Віткофф – спецпредставник президента США Дональда Трампа – в інтерв’ю американському журналісту Такеру Карлсону розповів, що є “найбільшою проблемою” під час перемовин щодо припинення російсько-української війни.

Так, за словами Віткоффа, чи не найважче домовитись щодо окупованих Росією територій – Криму і “так званих чотирьох регіонів: Донбас, Луганськ і ще два” та готовність визнати їх російськими. Він наголосив, що це – російськомовні регіони, де “проводився референдум” і “більшість людей” захотіли бути частиною РФ.

  • Президент США Дональд Трамп заявив, що в процесі переговорів з Україною та Росією можна вже говорити про досягнення “рамок угоди” щодо мирного врегулювання.
  • Ввечері 23 березня міністр оборони Рустем Умєров поінформував про початок зустрічі з американською командою в Ріяді, Саудівська Аравія. На столі, зокрема, пропозиції для безпеки обʼєктів енергетики та інфраструктури.
  • Європейські дипломати запевнили, що у випадку 30-денного перемир’я у російсько-українській війні, ЄС продовжить постачати Україні озброєння.
  • Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) не знайшли доказів того, що на Курському чи будь-якому іншому напрямку українські війська потрапили в оточення. Натомість в ISW кажуть, що очільник Кремля Володимир Путін використовує такі заяви, аби відвернути увагу від припинення вогню.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.