Європарламент планує позбавити імунітету проросійського депутата
Джерело: DW
Юридичний комітет Європарламенту вже підтримав позбавлення недоторканності депутата з ультраправої групи “Європа суверенних націй” Петра Бистрона – члена правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН). Тепер питання винесуть на пленарне голосування.
Найближчими днями Європарламент розгляне запит юридичного комітету щодо позбавлення імунітету Бистрона. Він є членом проросійської партії “Альтернатива для Німеччини” і може втратити недоторканність через скандальний фотомонтаж, на якому зображені німецькі політики з нацистським вітанням.
Юридичний комітет Європарламенту провів низкуслухань за участю Бистрона, після яких 20 березня ухвалив рішення про необхідність зняття з нього недоторканності. Питання винесуть на таємне голосування під час пленарної сесії Європарламенту, яка триватиме з 31 березня до 3 квітня.
Офіційний запит про зняття імунітету отримали від Федерального міністерства юстиції Німеччини ще 27 серпня 2024 року. Його ініціював головний прокурор Мюнхена у зв’язку з кримінальним розслідуванням, котре наразі перебуває на розгляді окружного суду Мюнхена. У запиті мовиться про можливе порушення статей Кримінального кодексу ФРН, які забороняють використання символіки неконституційних і терористичних організацій.
Зокрема, слідство зосереджене на дописі Бистрона від 12 липня 2022 року. Тоді він опублікував у соцмережах змонтоване зображення, на якому німецькі високопосадовці, зокрема Ангела Меркель і Олаф Шольц, нібито скидають руку у гітлерівському вітанні з підписом: “Бувай, Мельник! Німецькі політики махають на прощання” — це було зроблено після відкликання українського посла Андрія Мельника з Берліна.
На той момент Бистрон був депутатом Бундестагу, і тому запит про зняття імунітету спершу направили до парламенту Німеччини. 7 вересня 2023 року Бундестаг задовольнив запит, однак після того, як Бистрон став депутатом Європарламенту, розслідування тимчасово зупинили.
Тепер, у разі схвалення зняття імунітету Європарламентом, німецька прокуратура зможе поновити кримінальне переслідування політика.
Раніше ЗМІ повідомляли, що Бистрона залучили до діяльності прокремлівської медіаплатформи Voice of Europe. За інформацією видання Die Zeit, котре спільно з низкою ЗМІ Чехії, Польщі, Бельгії та Франції провело журналістське розслідування, Бистрон, його однопартієць Максиміліан Кра та низка інших депутатів входили до кола ймовірних одержувачів матеріальної винагороди до 2 млн євро за підтримку роботи порталу Voice of Europe.
Також стало відомо, що Служба державної безпеки Латвії розпочала в межах кримінальної справи розслідування передбачуваної співпраці депутата Європарламенту Тетяни Жданок із російськими спецслужбами. У спільному розслідуванні The Insider, Delfi Estonia, латвійського видання Re: Baltica та шведського Expressen з’ясували, що ФСБ РФ завербувала євродепутатку з Латвії Татьяну Жданок, що представляє партію “Русский союз Латвии”.
- Співробітники Латвійської Служби державної безпеки затримали російського громадянина, якого підозрюють у шпигунстві на користь російських спецслужб.
- Польський суд 19 грудня 2023 року засудив 14 громадян Росії, Білорусі за підготовку диверсій на замовлення РФ в межах шпигунської групи.
- У Польщі затримали білоруску за підозрою в шпигунстві та наданні білоруським спецслужбам інформації.
- Влада Естонії в Тарту затримала російського вченого В’ячеслава Морозова, якого підозрюють у шпигунстві на користь РФ.
- Росія намагається завербувати мігрантів, які шукають притулку у Фінляндії, щоб вони шпигували на користь Москви.
Посли 27 країн Європейського Союзу під час засідання комітету Coreper обговорили питання щодо можливості фінансування “Радіо Свобода” силами ЄС.
У місті Снятин Івано-Франківської області між двома жінками сталась перепалка через те, що одна з них зробила зауваження іншій щодо музики російською мовою.
На тлі повідомлень про те, що Росія готується до нового наступу на Україну найближчими тижнями, у Силах оборони півдня повідомили, що скупчення військ РФ на лівобережжі Херсонщини не спостерігається.
Десятки тисяч людей вийшли на мітинги в центрі Сеула — столиці Південної Кореї. Вийшли на вулиці як прихильники, так і противники імпічменту президента Юн Сок Йоля.
Слідчий Державного бюро розслідувань (ДБР) Артем Яблонський, який підписав звернення до Апарату Верховної Ради України щодо кримінального провадження проти Петра Порошенка, раніше працював у прокуратурі та переслідував учасників Революції Гідності.