Глава МЗС заявив про маніпуляції з боку РФ після переговорів

Джерело: Андрій Сибіга/X

25 березня міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що за підсумками переговорів у Саудівській Аравії, Україна та США досягли значних результатів у питанні свободи судноплавства в Чорному морі та припинення атак на енергетичні об’єкти. Разом з тим, додав, що Росія вже намагається маніпулювати та обумовлювати угоди про скасування санкцій.

Сибіга запевнив, що Україна готова втілювати досягнуті домовленості та працювати спільно зі США та європейськими союзниками над справедливим і тривалим миром.

Водночас дипломат наголосив, що Росія намагається маніпулювати домовленостями, пов’язуючи їх із пом’якшенням санкцій чи іншими поступками. Однак, як зауважив Сибіга, ці заяви існують лише в російському інформаційному просторі.

Росія завжди бреше, але зараз це буде видно всьому світу, якщо Путін затягуватиме війну. Україна погодилася на пропозицію США щодо повного 30-денного перемир’я ще 11 березня. Росія ж її відхилила, – акцентував глава МЗС.

Міністр закликав міжнародну спільноту зважати не на слова Кремля, а на дії, та наголосивши, що тиск залишається єдиним ефективним способом протидії російським маніпуляціям. За його словами, Україна продовжує роботу з партнерами, щоб Москва постала перед відповідними наслідками у разі спроб зірвати домовленості.

Тиск – єдині ліки від російської брехні. Москва має зазнати відповідних наслідків за будь-які маніпуляції чи порушення угод. Ми продовжуємо працювати з нашими партнерами, щоб забезпечити це, — наголосив він.

Зауважимо, під час переговорів у Саудівській Аравії делегації США та РФ домовилися про безпеку в Чорному морі. Сторони погодили реалізувати безпечне судноплавство та виключити застосування сили.

Метою цих перемовин є досягнення умов, за яких обидві сторони змогли б відновити транспортування зерна, пального та торгівлю в регіоні. Зі слів радника з національної безпеки Білого дому Майка Волтца, США прагнуть знайти основи для більш масштабного мирного процесу.

Однак потенційне перемир’я викликає побоювання у країнах, котрі мають вихід до Чорного моря, зокрема в Болгарії та Румунії. Ці держави побоюються, що будь-яка угода може дозволити російському флоту повернутися до західної частини моря, після того, як Україна успішно витіснила його на схід від Криму. Як зазначили посадовці з Болгарії та Румунії, будь-яке підписання угоди може бути вигідним Москві і становитиме загрозу безпеці їхніх країн. Вони також висловлюють занепокоєння, що їхня думка може бути не врахована у майбутньому мирному процесі.

Раніше стало відомо, що російська делегація на переговорах зі США в Саудівській Аравії наполягає на встановленні свого контролю над чотирма українськими областями: Донецькою, Луганською, Запорізькою та Херсонською.

Читайте також: Путін наказав затягувати мирні переговори, щоб захопити більше територій – ЗМІ

Вдень 29 березня російські окупаційні війська завдали ракетного удару по Кривому Рогу. Є руйнування та постраждалі.

Україні вдалося повернути пʼять дітей 11-16 років із тимчасово окупованих територій Криму, Донеччини, Луганщини, Запоріжжя. 

Синоптики опублікували коротку кліматичну характеристику на квітень 2025 року.

У Міноборони опублікували покрову інструкцію, як отримати статус учасника бойових дій (УБД) після запроваджених основних змін.

Тимчасова президентка Колумбійського університету Катріна Армстронг пішла у відставку через тиждень після того, як вона погодилася на значні зміни на тлі конфлікту з адміністрацією президента США Дональда Трампа за федеральне фінансування.