США оцінять вимоги Росії висунуті у межах умов припинення атак у Чорному морі – Рубіо

Джерело: Reuters

Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що Штати оцінять вимоги Росії, висунуті у межах перемовин щодо припинення вогню у Чорному морі.

За його словами, США оцінять вимоги РФ після того, як вона “у принципі” погодилася на перемир’я з Україною у Чорному морі.

“Після нашої зустрічі росіяни детально виклали низку умов, які вони хочуть, щоб були виконані для цього . Тому ми збираємось це оцінити”, – сказав Рубіо журналістам.

Він додав, що американські посадовці працюватимуть над тим, щоб “більше зрозуміти позицію Росії або те, що вони просять натомість”.

“Потім ми представимо це президенту (Дональду Трампу) і ухвалимо рішення про наступний крок”.

Серед вимог Росії – скасування обмежень і санкцій щодо “Россельхозбанк”, експортерів продовольства та добрив і російських суден.

У більшості ці вимоги повторюють минулі вимоги росіян, висунуті два роки тому, коли відбувались перемовини про продовження Чорноморської угоди, узгодженої у липні 2022 року.

Продовжити угоду не вдалось і РФ вийшла з неї, а Україна самостійно почала забезпечувати безпеку у Чорному морі, відтіснивши російські кораблі з допомогою морських дронів.

Росія також заявила, що хоче відновити постачання до РФ сільськогосподарської техніки та запчастин; зняття обмежень на страхування та доступ до портів для російських суден і вантажів; а також розблокування рахунків і фінансової діяльності російських компаній з виробництва добрив.

Хоча російський експорт продовольства та добрив не підпадає під санкції Заходу, РФ заявила, що обмеження на платежі, логістику та страхування становлять перешкоду для поставок.

Рубіо також зазначив, що вимоги Росії стосуються скасування деяких санкцій ЄС. Натомість Європейська комісія заявила, що виведення всіх російських військ з України буде однією з головних умов для скасування або послаблення санкцій.

  • Можливість повернення російських банків до міжнародної системи SWIFT напряму залежить від подальших дій Москви. Таку заяву зробив міністр фінансів США Скотт Бессент, акцентувавши, що майбутнє санкційного режиму залежить від того, як Росія діятиме надалі.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.

Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.