Щонайменше 144 людини загинули в М’янмі внаслідок землетрусу

Джерело: Reuters

Внаслідок землетрусу магнітудою 7,7 бала, епіцентр якого був у М’янмі, загинули понад 140 людей.

Державна телерадіокомпанія М’янми MRTV повідомила про щонайменше 144 загиблих і 732 поранених.

Джерело: MRTV

Разом з тим, землетрус відчували й в сусідніх країнах — Китаї та Таїланді.

В столиці Таїланду Бангкоку обвалився недобудований хмарочос, наразі відомо про щонайменше 8 загиблих осіб. Ще одна людина також загинула в іншому місці, повідомив заступник губернатора Бангкока Тавіда Камолвей.

За даними рятувальної операції, понад 100 людей досі вважаються зниклими безвісти на будівельному майданчику.

Водночас Геологічна служба США прогнозує, що кількість жертв може зрости до тисяч.

Прогнозний аналіз, заснований на силі і глибині землетрусу в М’янмі, передбачає тисячі смертей і серйозні економічні збитки, причому найбільше постраждали регіони Сагайн і Мейктила.

“Загалом, населення цього регіону проживає в будівлях, які є вразливими до землетрусів, хоча існують і стійкі до них споруди. Велика кількість жертв і значні руйнування є ймовірними, і катастрофа, ймовірно, буде широкомасштабною”, – йдеться в аналізі.

Джерело: Reuters

Розташування лінії розлому Сагайн робить найбільші міста М’янми особливо вразливими до руйнувань, кажуть експерти.

Джерело: Reuters

Доктор Брайан Бапті, сейсмолог Британської геологічної служби, розповів BBC, що за останні 100 років у радіусі 200 кілометрів від епіцентру сьогоднішнього землетрусу сталося 14 землетрусів магнітудою шість і більше балів.

“Найбільший з них мав магнітуду 7,6. Дуже схожий на сьогоднішній землетрус, але він стався у 1946 році, трохи північніше, в регіоні Сагаїнг. У 1956 році також був землетрус магнітудою 6,8 балів, який стався досить близько до Мандалая. Це спричинило досить значні руйнування. Але, на щастя, кількість жертв або кількість повідомлень про жертви була досить невеликою”, – розповів вчений.

Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.

2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.