Як залучення дітей до кулінарії впливає на їхні харчові звички та розвиток
Джерело: AP
За словами експертів, щоб виростити дітей допитливими, самостійними та свідомими у виборі їжі, варто залучати їх до процесу приготування страв.
Як розповіли у виданні, кулінарія допомагає дітям розвивати життєві навички, формує здорові харчові звички, підвищує впевненість у собі та зміцнює сімейні зв’язки. При цьому процес приготування страв може бути веселим і цікавим.
“Головне — не сприймати це як обов’язок, а бачити в ньому можливість проводити час разом”, — зазначила Джессіка Баттілана, редакторка King Arthur Baking Company, яка проводить кулінарні майстер-класи для дітей і дорослих.
Їжа не обов’язково має бути вишуканою, і навіть не вся вона мусить бути домашньою, додала вона.
Згідно з повідомленням, пандемія COVID-19 навчила багатьох, що кулінарія — це важлива навичка.
Бекка Купер Лібов, мама двох дітей із Денвера, почала залучати їх до кухонних справ під час локдауну. Коли її сину було 3, а доньці 8, вони допомагали насипати інгредієнти у міксер, розкачувати тісто або прикрашати торт.
За п’ять років їхні навички значно зросли. “Для мене найголовніше — це час, проведений разом, щось цікаве й корисне, що відволікає їх від гаджетів”, — розповіла Лібов.
Діти з гордістю демонструють свої страви родині. Крім того, вони прибирають після готування і знають, як правильно сервірувати стіл. Її 13-річний син вже допомагає нарізати овочі та обсмажувати м’ясо.
“Дітям подобається, коли їх залучають до дорослих занять”, — зауважила Крісті Донозо, логопедка та мама 5-річної дівчинки, яка займається випічкою з раннього віку.
Кулінарія допомагає розвивати математичні навички, мовлення, концентрацію та самоконтроль. Діти вчаться читати та дотримуватись покрокових інструкцій, освоюють безпеку на кухні.
Крім того, взаємодія з їжею розширює їхній кулінарний досвід. “Харчування — це не лише сидіти за столом. Це планування покупок, вибір продуктів, їхнє відчуття на дотик”, — пояснила Донозо.
У кулінарній школі у Массачусетсі діти вчаться готувати під час майстер-класів, святкових заходів та таборів.
“Діти стають сміливішими у виборі їжі, коли знають, що саме в ній міститься”, — зазначив засновник школи Ерік Браун. З часом вони перестають боятися нових продуктів.
Молодші діти можуть розкачувати тісто для піци чи прикрашати тістечка, а старші — брати участь у кулінарних конкурсах.
“Спочатку вони кажуть: ‘Фу, я це не чіпатиму’, а потім питають: ‘А що це? Можна спробувати?'” — розповів Браун.
Навіть якщо ви самі не експерт у кулінарії, не бійтеся навчати дітей.
Почніть з простого. Складіть список із 10 базових страв, які дитина може навчитися готувати: наприклад, яєчня, тортилья з гуакамоле або паста з овочами.
Чим більше ви практикуєтеся разом, тим впевненіше почуватиметеся на кухні.
“Діти вміють більше, ніж ми думаємо. Вони можуть працювати повільніше і брудніше, але вони здатні багато чого навчитися і зазвичай охоче пробують нові страви — особливо ті, що зробили самі”, – резюмувала Баттілана.
- За даними Американської академії медицини сну, близько 45% американців користуються смартфоном у ліжку, коли не можуть заснути. Утім, нове дослідження показує, що ця звичка може мати серйозні наслідки для сну та здоров’я загалом.
Служба безпеки запобігла теракту в місті Кам’янське Дніпропетровської області й затримала агентку російських спецслужб, яку ворог планував підірвати разом з вибухівкою в людному місці.
Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький, повідомив, що до 17% хлопців, які виїхали за програмою обмінів студентів, не повернулися вчасно в Україну.
Румунські правоохоронці працювали найманцями в Конго, перебуваючи на службі в Румунії.
Глави МЗС країн НАТО на зустрічі членів Альянсу звинуватили Росію у тому, що вона підриває спроби США досягти припинення війни в Україні.
У Харкові кількість жертв внаслідок атаки російських безпілотників зросла до п’яти.