Генсек НАТО заявив, що Альянс продовжить підтримувати Україну

Джерело: The Guardian

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте повідомив, що Альянс продовжить підтримувати Україну у боротьбі з російською агресією.

З такою заявою він виступи після закінчення саміту НАТО на рівні міністрів країн-членів Альянсу.

За його словами, союзники запевнили очільника МЗС України Андрія Сибігу у постійній підтримці сьогодні та у допомозі будувати армію у майбутньому.

Він додав, що НАТО підтримує прагнення США до миру та подальші зусилля щодо гарантій безпеки Україні, які очолюють Франція та Велика Британія.

На його думку, найкоротша відповідь щодо гарантій безпеки – це встановлення таких заходів, які гарантуватимуть, що президент РФ Володимир Путін “більше ніколи не спробує отримати хоч один квадратний кілометр України у майбутньому”, бо знатиме, що є “стримання та захист, завдяки яким Україна ніколи не піддасться атакам у майбутньому”.

“Якщо подивитись на НАТО і, в загальнішому плані, на союзників, то ми надаємо Україні те, що їй потрібно, щоб залишатись у боротьбі, а це величезний обсяг оборонної підтримки України, оборонного обладнання, зокрема боєзапаси”.

Рютте також похвалив президента США Дональда Трампа за “вихід з глухого кута” та початок перемовин, але відмовився відповідати, чи підтримує те, аби Росії встановили крайній термін, щоб дати відповідь, чи погодиться вона на перемир’я.

“Я не хочу втручатись у ці перемовини, давати свої коментарі з Брюсселя, на які їм потім доведеться реагувати. Тому подивимось, як все буде розвиватись”.

  • Глави МЗС країн НАТО на зустрічі членів Альянсу звинуватили Росію у тому, що вона підриває спроби США досягти припинення війни в Україні.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.