«Втягувати живіт», щоб виглядати худішим: експерти кажуть, що це спричиняє безліч небезпек для здоров’я
Джерело: New York Post
Люди можуть підсвідомо “втягувати живіт”, щоб створити ілюзію підтягнутого тіла, але експерти кажуть, що це спричиняє безліч небезпек для здоров’я.
За словами доктора Роберта Глаттера, напруження живота та стискання преса може спричинити неефективне дихання та ослаблення тазового дна, що призводить до нетримання сечі та сексуальної дисфункції.
“Хоча спокуса втягувати живіт, щоб виглядати худішим, є привабливою, одним із головних медичних наслідків такої поведінки є обмеження здатності дихати ефективно внаслідок негативного впливу на діафрагму”, — сказав Глаттер.
Він пояснив, що це призводить до того, що діафрагма рухається вгору, а не вниз, що порушує її нормальну функцію.
“З часом це може призвести до нерегулярного дихання, що призведе до запаморочення та втоми”, – додав він.
Еріка Вайс, експерт з оздоровлення в ISSA Yoga , сказала, що постійне втягування живота викликає проблеми з поставою, а також серйозний біль у спині та шиї.
“Ваш живіт відіграє ключову роль у тому, як ви зберігаєте рівновагу, коли рухаєтеся протягом дня, але якщо ви стискаєте м’язи живота, це означає, що вся ваша енергія спрямовується в одну область, спричиняючи нерівність. [Крім того] ви додатково навантажуєте ключицю та нижню частину шиї, що призводить до болю в шиї, плечах і спині”, — пояснила Вайс.
Вона зазначила, що у довгостроковій перспективі це може навіть змінити викривлення хребта, оскільки м’язи живота скорочуються через підвищену напругу.
“Багато людей зроблять це, не замислюючись, оскільки на даний момент це майже рефлекс”, — сказала Вайс, описуючи це як поширену проблему.
Глаттер погоджується, розповідаючи що це “дедалі більше стає одержимістю людей у віці 20-30 років”. Він додав, що цієї практики слід обов’язково уникати.
“Це не те, чим люди повинні займатися. І крапка. Це просто не спосіб досягти здорового тіла і може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, якщо це стане звичкою”.
- Адвокатка та директорка ГО “Східна правозахисна група” Віра Ястребова заявила, що російські окупанти використовують дітей на тимчасово окупованих територіях як донорів крові. Процес, зазвичай, відбувається примусово.
- Європейський Союз виділяє Україні понад 4,6 мільйона євро на проєкти у галузі охорони здоров’я в межах програми “EU4Health”.
- В новому дослідженні Глобального інституту McKinsey зазначено, як розвиток штучного інтелекту (ШІ) та інших факторів, таких як старіння населення та електронна комерція, можуть вплинути на певні професії в найближчі роки.
Триває 1030-та доба повномасштабної російсько-української війни. за цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та порені) сягли понад 768 тисяч осіб.
19 грудня відзначають Міжнародний день допомоги бідним та День вічнозелених рослин. Християни сьогодні вшановують мученика Боніфатія.
За даними синоптиків у четвер, 19 грудня, майже по всій країні очікується суха і тепла погода.
Палата депутатів парламенту Чехії в третьому, остаточному читанні ухвалила законопроєкт Lex Ukrajina VII, який, серед іншого, обмежує можливість отримання чеського громадянства громадянами Росії.
На початку 2024 року Фонд гарантування вкладів виставив на аукціон пул активів ліквідованих російських “Сбербанку” (перейменованого у “МР Банк”) та “Промінвестбанку”, а також збанкрутілого українського “Мегабанку”. Це – комерційна нерухомість в Одесі та Сумах та право вимоги боргів по старих кредитах на загальну суму 2,8 мільярда. Однак, перемогу здобули компанії, що належать громадянам Росії.