Посадовцям ЄС видають одноразові телефони для поїздок до США через ризики шпигунства — FT

Джерело: FT

Європейська комісія почала видавати посадовцям, котрі вирушають до Сполучених Штатів, одноразові телефони та “чисті” ноутбуки — пристрої без жодної службової інформації. Така обережність викликана побоюваннями щодо можливого шпигунства з боку американських спецслужб.

Згідно з джерелами видання, нові інструкції вже отримали представники Єврокомісії та високопосадовці, котрі готуються взяти участь у весняному саміті Міжнародного валютного фонду та Світового банку в Нью-Йорку наступного тижня.

В ЄС тепер розглядають США як потенційно ворожу країну, що становить небезпеку для службової безпеки — на одному рівні з Китаєм. Заборона на використання звичайних робочих смартфонів і ноутбуків для поїздок за океан свідчить про глибоку втрату довіри між давніми союзниками.

Такі заходи безпеки раніше застосовувалися переважно під час відряджень до Китаю або України — країн, де, на думку Брюсселя, існує високий ризик стеження з боку китайських або російських спецслужб.

Після повернення Дональда Трампа до Білого дому відносини між Брюсселем і Вашингтоном погіршилися. Трамп уже звинуватив ЄС у створенні блоку для “викачування” ресурсів зі США, запровадив 20% мита на європейські товари, а також посилив тиск на Україну та загрожував припиненням безпекових гарантій для Європи.

Також посадовцям порадили вимикати телефони під час проходження кордону США та зберігати їх у спеціальних антишпигунських чохлах. Окрім того, їм рекомендували використовувати дипломатичні паспорти замість національних.

  • За повідомленням ЗМІ, президент РФ Володимир Путін перевіряє, як далеко готовий зайти американський лідер Дональд Трамп у своєму тиску на Європу, аби вона пом’якшила санкції проти Росії.
  • Європейський Союз у відповідь на рішення США зупинити підвищення мит на іноземні товари, також зупинив дію своїх контрзаходів щодо Штатів.
  • Підвищені мита ЄС щодо американських товарів повинні були набрати чинності 15 квітня. Однак їх відклали на 90 днів услід за президентом США Дональдом Трампом, який напередодні також поставив на паузу підвищення мит для всіх, окрім Китаю.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.