Зеленський повідомив про позитивні переговори зі США щодо ресурсної угоди
Джерело: спільна пресконференція Володимира Зеленського з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Одесі
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Перемовини відбулися, і вони були позитивними. Це була зустріч технічної команди… Поки що обидві сторони закінчили зустрічі позитивно. Вважаю, що це гарний результат, — зазначив глава держави.
Зеленський додав, що переговори продовжуватимуться до кінця цього тижня.
Після усіх консультацій команди покажуть свої напрацювання.
Читайте також: Зеленський доручив СБУ розслідувати витік проєкту угоди про надра – FT
Раніше про візит повідомляв міністр фінансів США Скотт Бессент.
Бессент заявив, що підписання угоди очікується “на початку наступного тижня”. На його думку, це дозволить Трампу звернутися до російського керівництва з позиції сили: “Це покаже, що ми стоїмо поруч з Україною — але на економічній основі. І, можливо, це підштовхне Росію сісти за стіл переговорів. Послідовність була порушена, але я сподіваюся, що ми зможемо це виправити”.
Тоді як українська сторона наголосила, що наразі вивчає юридичні аспекти та готує контрпропозицію.
Раніше ЗМІ інформували, що Сполучені Штати та Україна наближаються до підписання довгоочікуваної угоди про рідкісноземельні метали, котру відтермінували після напруженої зустрічі президентів у п’ятницю.
20 березня президент США повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали. Він заявив, що Україна та США найближчим часом підпишуть угоду про розробку українських рідкісноземельних металів. Відповідний документ був готовий до підписання, однак, церемонія, яка мала відбутися у Білому домі, зірвалася через публічну сварку між Трампом та президентом Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті.
Та у четвер глава Білого дому наголосив, що найближчим часом підпише указ “про значне збільшення виробництва критичних та рідкісноземельних мінералів”.
Вже 24 березня Трамп поінформував, що українська та американська сторони уклали угоду про рідкісноземельні метали. Нині очікується підписання документа. Також, за словами глави США, між Києвом і Вашингтоном тривають перемовини щодо власності на електростанцію — ймовірно, мовиться про окуповану росіянами ЗАЕС.
Додамо, нещодавно стало відомо, що глава США висунув умови для підписання угоди з Україною щодо рідкісноземельних металів: Київ має домовитися з Москвою про швидке припинення вогню та розпочати переговори.
Україна сподівається на кращі умови для країни у межах угоди, яку у Білому домі розглядають як компенсацію за допомогу, надану адміністрацією експрезидента США Джо Байдена.
Київ відмовляється визнавати, що допомога Вашингтона надавалась у борг і прагне масштабних інвестицій США у межах угоди. Також Україна остерігається, що угода та привілеї надані США у її межах, можуть стати перешкодою для вступу до Євросоюзу.
- Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.
- Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга розповів, як просуваються переговори зі США щодо угоди про корисні копалини. За його словами, угоду перевіряють на відповідність українському законодавству, до переговорів залучать юристів.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.