Американські чоловіки не підтримують ідею Трампа повернути «мужні» заводські професії
Джерело: Business Insider
Президент США Дональд Трамп знову закликає до відродження промисловості, просуваючи ідею повернення “традиційно чоловічих” робочих професій — зокрема в галузі виробництва. Глава Білого дому вважає, що мита допоможуть стимулювати повернення таких спеціальностей до США.
Трамп ініціював нову хвилю протекціоністських заходів, зокрема запровадження високих тарифів на імпорт, щоб стимулювати повернення виробництва до США. Він акцентує необхідність відродження “чоловічих” професій у таких галузях, як промисловість, будівництво та гірничодобувна справа. Однак, попри загальну підтримку ідеї відновлення виробництва, більшість американців не прагнуть працювати на таких посадах.
Згідно з опитуванням, 80% американців вважають, що країна виграла б від збільшення кількості робочих місць у виробництві. Та разом з тим, лише 25% респондентів висловили готовність працювати на заводах. Серед причин небажання — низька заробітна плата, значне фізичне навантаження та відсутність профспілкового захисту.
Експерти пояснюють, що сучасна економіка США більше орієнтована на сферу послуг, де робочі місця часто є більш привабливими для молоді та забезпечують кращі умови праці. Крім того, автоматизація та технологічний прогрес зменшили потребу в робочій силі на виробництві.
Попри зусилля Трампа, спрямовані на відродження виробничого сектору, реальність показує, що американці не поспішають повертатися до традиційних “чоловічих” професій.
Велике американське відродження виробництва — це груповий проект, у якому ніхто не хоче брати участь, — пише Емілі Стюарт з Business Insider. Переважна реакція американських робітників на бажання Трампа повернути нібито маскулінність на ринок праці – лише знизування плечима.
Додамо, попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.
- Адміністрація Дональда Трампа пропонує зменшити бюджет Державного департаменту США та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) на 48% у порівнянні з виділеними Конгресом коштами на 2025 рік. Відповідний документ, підготовлений Адміністративно-бюджетним управлінням Білого дому, також пропонує скасувати фінансування для понад 20 міжнародних організацій, зокрема НАТО та ООН.
- Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом за підтримки генпрокурора штату Роба Бонти подав позов до суду на президента США Дональда Трампа, вважаючи, що розв’язана главою Білого дому торговельна війна завдала багатомільярдних збитків найзаможнішому штату Америки.
- У низці міст США тривають масові акції протесту через невдоволення політикою, яку проводить президент Дональд Трамп.
На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.