19 квітня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
19 квітня відзначають День велосипеда, День власників домашніх тварин, День поезії і творчого мислення, День сушки білизни на мотузці та День часнику. Християни сьогодні вшановують преподобного Івана Печерника.
День велосипеда: саме 19 квітня 1943 року швейцарський хімік Альберт Хофманн навмисне прийняв 250 мкг ЛСД і першим відчув на собі повний спектр психотропних властивостей препарату. Після прийняття великої дози (котра у кілька разів перевищувала порогову) вчений відчув, що він стрімко втрачає здатність зв’язно формулювати думки і адекватно оцінювати навколишню дійсність. Хофманн повідомив асистенту, котрий спостерігав за експериментом, що він не у змозі продовжувати роботу, після чого сів на велосипед і поїхав додому. Веломандрівка Альберта Хофманна стала першим у світі “кислотним тріпом”. Згодом вираз “День велосипеда” увійшов у популярну культуру і став загальним.
День власників домашніх тварин: свято започаткували, щоб показати важливість правильного догляду за тваринами та підвищити обізнаність про їхні потреби.
День поезії і творчого мислення: день присвячено силі поезії та творчого мислення, які збагачують наше життя, дають можливість виразити себе та розширюють межі світосприйняття.
День сушки білизни на мотузці: день присвячений поширенню інформації про розвішування одягу для сушіння на мотузці для білизни замість використання сушарки. Сонце – це “природний дезінфікуючий засіб”, тому, якщо ви сушите одяг під сонцем, він пахне чистіше і свіжіше.
День часнику: часник — один із найкорисніших продуктів на планеті. Наразі існує понад 300 його різновидів, і він займає важливе місце в кулінарії та медицині.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Бразилія – Індіанський день та День армії
- Велика Британія – День примули
- Польща – День пам’яті жертв Голокосту
- США – День рисових кульок
- Сьєрра-Леоне – День Республіки
Цього дня у світі:
- 1506 — відбувся Лісабонський погром.
- 1713 — імператор Священної Римської Імперії Карл VI Габсбург встановлює своєю т. зв. “Прагматичною санкцією” неподільність володінь Габсбургів та запроваджує право на спадковість по жіночій лінії для дому Габсбургів.
- 1775 — битви при Лексингтоні і Конкорді, початок війни за незалежність США
- 1783 — указом Катерини II Крим приєднаний до Росії.
- 1839 — західноєвропейські держави гарантують у “Лондонському протоколі” незалежність та нейтралітет Бельгії від Нідерландів, до якої також додається валонська частина Люксембургу. Велике герцогство Люксембург номінально залишається частиною німецької федерації держав.
- 1850 — Велика Британія і США підписали договір про спільне будівництво Панамського каналу (пізніше США вирішили будувати канал самотужки).
- 1898 — Конгрес США визнав незалежність Куби і поставив вимогу Іспанії залишити острів.
- 1917 — Всеукраїнський національний конгрес визнав Центральну Раду найвищим органом влади в Україні[2].
- 1920 — вітання “Слава Україні!” було офіційно запроваджене в українській армії.
- 1937 — в Іспанії створений блок правих сил на чолі з генералом Франко.
- 1941 — Сенат США прийняв резолюцію про підтримку ідеї державотворення в Ізраїлю.
- 1943 — початок повстання у Варшавському гетто
- 1943 — Указом Президії Верховної Ради СРСР уведені каторжні роботи для т. зв.”помічників окупантів”.
- 1947 — партія “Індійський національний конгрес” погодилася розділити країну на Індію і Пакистан.
- 1967 — члени групи “Бітлз” підписали контракт, яким вони зобов’язувалися не залишати групу протягом десяти років.
- 1971 — СРСР запустив першу у світі космічну станцію “Салют-1”.
- 1992 — Верховною Радою Вірменії прийнятий Герб Вірменії.
- 1999 — у Берліні відбулось офіційне відкриття Рейхстагу як нового місця засідань парламенту Німеччини.
- 2000 — в Румунії поблизу села Рошія-Монтане відкрите найбільше в Європі родовище золота (до 300 т золота і 1600 т срібла), розробки заблоковано парламентом після масових протестів з екологічних, історико-культурних і туристичних міркувань.
- 2005 — Бенедикт XVI став 265-м Папою Римським.
Яке сьогодні церковне свято:
19 квітня віряни святкують день пам’яті святого преподобного Івана Печерника. Видатний подвижник Києво-Печерської лаври, чернець-аскет XI століття, який належить до числа преподобних отців, що подвизалися у Ближніх печерах святого Антонія. Православна Церква вшановує його пам’ять серед святих Печерського монастиря як приклад цілковитого відречення від світу заради духовного вдосконалення.
Прикмети:
- Тепло – кінець травня буде холодним, а якщо холодно – то теплим.
- Береза вже розпустилася, а вільха тільки почала – літо буде спекотним.
- Похмурий і дощовий день видався – червень буде сонячний і сухий.
Традиції:
- Святого Івана просять захисту від злодіїв, а також про швидкий пошук вкрадених речей.
- Вважається, що сьогодні потрібно обов’язково допомогти безпритульним – тваринам і людям, будь-яка така допомога притягне в дім благополуччя.
Іменини сьогодні святкують:
Антон, Віктор, Георгій, Димитрій, Іван, Семен.
- За даними синоптиків у суботу, 19 квітня, частину країни накриють опади.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 18 квітня.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.