БЕБ: Бюджет недоотримав 3 млрд грн податків від діяльності криптобірж

Джерело: пресслужба БЕБ

Фахівці БЕБ зауважили, що за десять років державний бюджет втратив щонайменше 3 млрд грн податків від діяльності криптобірж, діяльність яких досі не врегульовано в Україні.

Зокрема, загальний обсяг торгів криптобірж, заснованих резидентами України, тільки трьома віртуальними активами (BTC, ETH, USDT), за період їх діяльності з 2013 по 2023 роки, становить понад $55 млрд.

З транзакцій стягується торгова комісія, яку кожна біржа встановлює самостійно. Як правило – це 0,1 – 1,5% від суми угоди. Середня торгова комісія становить 0,8% від обороту, що орієнтовно за десять років становить $445,5 млн.

Одначе, криптобіржі досі не сплачують податки в Україні, оскільки відсутня відповідна нормативна база.

Минулого року парламентарі ухвалили закон № 2074-ІХ “Про віртуальні активи”, який регулює правовідносини у сфері обігу віртуальних активів в Україні. Одначе, досі відповідні норми щодо особливостей оподаткування операцій з віртуальними активами не прийнято.

Як зауважив заступник Директора БЕБ Андрій Пащук, поки питання затягується, держава продовжує втрачати десятки мільйонів податків щомісяця.

Щобільше, Пащук пояснив, що операції з криптовалютою можуть використовуватися для обходу санкцій, виведення коштів за кордон, незаконного ігорного бізнесу та скоєння кримінальних правопорушень.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 246 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.