У міжнародному суді Україна планує використати докази злочинів, скоєних росіянами на острові Джарилгач – Гуменюк
Джерело: Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону “Єдині новини”
Керівниця Об’єднаного пресцентру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк заявила, що російські армійці продовжують використовувати заповідну зону острова Джарилгач як полігон, що несе за собою “непоправну шкоду екосистемі”. Сили оборони фіксують ці факти, які потім Україна зможе використовувати в міжнародному суді.
“Вони продовжують відточувати свої елементи підготовки, використовуючи заповідну зону як полігон. На жаль, вони продовжують нищити і природу в тому числі. Але в нас є можливість фіксувати ті факти, які можемо потім використовувати в міжнародному суді”, – наголосила Гуменюк.
ДОВІДКОВО. Острів Джарилгач входить до складу національного природного парку “Джарилгацький”, а приморські оселища включені до резолюції Бернської конвенції, тобто мають загальноєвропейське значення.
Російські окупаційні війська облаштували на острові полігон, а сам острів з’єднали з материком. Експерти попереджали, що це матиме “непоправні наслідки” для природних екосистем. На острові, зокрема, мешкали дикі копитні – муфлони, олені, різноманітні види птахів, а десятки видів рослин складали раритетні біотопи і мали охоронний статус.
- Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що голова білоруського Червоного Хреста Дмитро Шевцов публічно визнав злочин незаконної депортації дітей з окупованих територій України. Дипломат закликав Міжнародний кримінальний суд видати ордер на його арешт.
- МВС Росії оголосило в розшук суддю Міжнародного кримінального суду (МКС) Томоко Акане. Вона 17 березня цього року видала ордер на арешт президенту Росії Володимиру Путіну і дитячому омбудсмену Марії Львової-Бєлової.
- Президія асамблеї країн-учасниць Римського статуту занепокоєна повідомленням про видачу владою Російської Федерації додаткового ордера на арешт судді Міжнародного кримінального суду (МКС).
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 207 бойових зіткнень.