У Польщі закликали «вибити з голови Росії будь-які імперські амбіції»

Джерело: PolskieRadio

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Слід вибити з голови Росії будь-які імперські амбіції чи бажання продовжувати впливати на країни Центральної Європи, — заявив політолог Кузьняр. — Росія й надалі хоче нейтралізувати Центральну Європу. Це була проблема, яку Росія викликала на стіл в грудні 2021 року перед вторгненням в Україну. Подібне мислення й надалі є у підсвідомості Москви. А тому це треба вибивати з її голови, — додав він.

Сікорський у промові наголосив, що Польща сильніша завдяки членству в НАТО та Європейському Союзі, що гарантує її безпеку та суверенітет. Він запевнив, що Польща також підтримуватиме створення європейських сил швидкого реагування.

Коментуючи слова глави МЗС про те, що Польща не відправить своїх військ на можливу місію в Україні, однак, забезпечить необхідну цій місії підтримку, професор Кузьняр висловив думку, що “було б природно, якби Польща брала безпосередню участь у миротворчій місії в Україні. Уряд має іншу позицію, і ми повинні її прийняти, але добре, що уряд оголошує про підтримку місії з нашої території”.

Зауважимо, Німеччина, Франція, Італія, Іспанія та Польща спільно підтримали пропозицію про випуск спільних військових облігацій, спрямованих на підтримку оборонної промисловості блоку.

  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.

23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.

23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.