Що ніколи не варто обговорювати з ChatGPT: п’ять головних застережень
Джерело: Forbes
ChatGPT суттєво змінив спосіб, у який ми працюємо і живемо. За останніми даними, щодня понад 100 мільйонів осіб використовують його для обробки понад мільярда запитів. Втім, цей чат-бот вже встиг заробити репутацію “чорної діри для приватності” через побоювання щодо обробки введених користувачами даних.
Компанія OpenAI відкрито попереджає, що будь-які дані, внесені в чат-бот, можуть використовуватись для подальшого навчання моделей, бути переглянутими людьми або навіть випадково потрапити в відповіді іншим користувачам. Тому всю інформацію, введену в ChatGPT чи інші публічні чат-боти, варто вважати потенційно публічною.
Ось що ніколи не слід повідомляти чату:
Незаконні або неетичні запити
Більшість чат-ботів мають механізми безпеки для запобігання використанню у протиправних цілях. Запити, що стосуються скоєння злочинів, шахрайства чи завдання шкоди іншим, можуть не тільки заблокувати користувача, але й призвести до повідомлення про порушення у правоохоронні органи. Закони різняться залежно від країни, але наслідки можуть бути серйозними скрізь.
В окремих країнах, наприклад у Китаї чи Великій Британії, закони про використання ШІ вимагають повідомляти правоохоронні органи про підозрілі дії.
Логіни та паролі
Вводити особисті облікові дані у публічні чат-боти небезпечно. Дані можуть бути використані неналежно або навіть випадково потрапити до інших користувачів. Тож поки відсутні надійні гарантії безпеки, краще уникати будь-якого введення паролів та логінів.
Фінансова інформація
Реквізити банківських рахунків чи номери кредитних карток мають вводитись лише на спеціально захищених платформах із шифруванням даних. Публічні чат-боти не мають таких механізмів захисту, тож введення фінансової інформації може призвести до шахрайства чи крадіжки особистості.
Конфіденційна інформація
Професійна та корпоративна таємниця має бути захищеною. Приклади порушень уже були — як, наприклад, випадок із Samsung, де співробітники випадково розкрили дані через ChatGPT. Вводити службову інформацію у публічні чат-боти небезпечно без чітких гарантій безпеки.
Медична інформація
Запити щодо здоров’я до ChatGPT слід робити вкрай обережно. Попри функції “запам’ятовування”, немає гарантії приватності. Особливо обережними мають бути представники медичних установ, адже витік даних може спричинити великі штрафи та шкоду репутації.
Загалом, краще виходити з припущення, що конфіденційність ніколи не гарантована повністю, тож варто уникати передавання даних, якими ви не готові поділитися з усім світом.
Зауважимо, днями генеральний директор OpenAI Сем Альтман повідомив, що прояв чемності у спілкуванні з ChatGPT з використанням слів на кшталт “будь ласка” і “дякую”, щороку обходяться компанії у десятки мільйонів доларів.
- Компанія OpenAI планує випустити ранню версію нової функції ChatGPT, яка дозволить користувачам планувати прості завдання “на потім”.
- Чат-бот на основі штучного інтелекту ChatGPT тепер може говорити з користувачами голосом Санта-Клауса. Така функція буде доступна лише до кінця року.
- OpenAI анонсував інтеграцію веб-пошуку в ChatGPT, що дозволяє користувачам отримувати актуальні відповіді з посиланнями на перевірені джерела. Функція доступна для користувачів ChatGPT Plus, Team, і поступово впроваджується для безплатних облікових записів.
- ChatGPT, який надає доступ до новин через інтернет-пошук, почав пропонувати росіянам інформацію з підконтрольних Кремлю російських медіа.
В Одесі напали на журналіста місцевого видання “Думська”. Інцидент трапився у комунальному Геріатричному будинку милосердя ім. святого цілителя Пантелеймона, куди журналіст прийшов у межах розслідування.
Голова парламентського комітету з податків та фінансів Данило Гетманцев спростував появу в 2025 році нових податків на продаж авто.
З кількох населених пунктів Межівської громади Дніпропетровської області оголосили примусову евакуацію родин із дітьми
Синоптики опублікували коротку кліматичну характеристику на травень 2025 року.
Міністр закордонних справ Китаю, Ван Ї під час зустрічі міністрів закордонних справ країн БРІКС у Ріо-де-Жанейро заявив, що Пекін підтримує зусилля, спрямовані на мирне врегулювання російсько-української війни, та закликає Київ і Москву знайти “першопричини конфлікту”.