Держдеп США схвалив продаж Україні послуг з підтримки для F-16
Джерело: Агенція воєнного співробітництва Пентагону
Державний департамент США затвердив продаж Україні обладнання та послуг з навчання й обслуговування винищувачів F-16 на загальну суму близько 310,5 мільйона доларів.
Уряд України звернувся із запитом на придбання обладнання та послуг для підтримки своїх F-16.
Угодою передбачено:
- модифікація та оновлення літаків;
- навчання персоналу з експлуатації, обслуговування та підтримки;
- запасні частини, витратні матеріали та послуги з ремонту;
- обладнання для наземного обслуговування;
- постачання та підтримка секретного й несекретного програмного забезпечення;
- технічна документація;
- дослідження та оцінки;
- інженерна, технічна та логістична підтримка з боку уряду США та підрядників.
У Держдепі США зазначили, що продаж підтримує зовнішньополітичні цілі та інтереси національної безпеки Сполучених Штатів, посилюючи обороноздатність партнера, який сприяє стабільності та економічному розвитку в Європі.
Продаж покращить спроможність України протистояти нинішнім і майбутнім загрозам завдяки ефективній підготовці пілотів та підвищенню взаємосумісності з ВПС США. Він узгоджується з внесками міжнародної коаліції у створення української програми F-16 і загальну модернізацію Повітряних сил України, — зазначається у повідомленні.
Основними підрядниками можуть стати:
- Valiant Integrated Services (Герндон, Вірджинія)
- Top Aces Corporation (Меса, Аризона)
- Lockheed Martin Aeronautics (Форт-Верт, Техас)
- Pratt and Whitney (Іст-Хартфорд, Коннектикут)
- Snap-on, Inc. (Кеноша, Вісконсин)
- BAE Systems, Inc. (Фолс-Черч, Вірджинія)
- AAR Corporation (Вуд Дейл, Іллінойс)
- Comsetra, LLC (Гроув, Оклахома)
Зазначено, що фактична вартість продажу залежатиме від остаточних вимог, бюджетних рішень та умов угоди.
Раніше стало відомо, що Міністерству оборони вдалося скоротити терміни підготовки пілотів на винищувачах F-16 майже на три місяці.
Нідерланди та Данія стали першими країнами, котрі підтримали передачу Україні винищувачів F-16 після тренувань українських пілотів. Оллонгрен зауважила, що 42 винищувачі F-16, про які раніше говорив президент України Володимир Зеленський, – це всі літаки цього класу, які є на озброєні її країни. Нідерланди спрямують всі ці винищувачі на потреби України – “невелика частина з них піде на навчання, а решта – в ЗСУ”.
Данія, Нідерланди, Норвегія та Бельгія зобов’язалися відправити в Україну близько 45 винищувачів, що достатньо для трьох невеликих ескадрилій.
- 6 лютого Збройні сили України отримали від Королівства Нідерландів винищувачі F-16.
- Україна отримала перші французькі винищувачі Mirage 2000.
- В естонській розвідці вважають, що РФ остерігається отримання Україною винищувачів F-16, а тому посилила ракетні удари.
- Стало відомо, що для України планують підготувати ще шість додаткових винищувачів F-16. Нідерланди загалом передадуть 24 борти.
- Ігнат розповів, як проходять тренування українських пілотів на винищувачах F-16.
- Колишній Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що згідно з міжнародним правом, Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.