Активісти накрили особняк Ріші Сунака чорною тканиною на знак протесту щодо його політики
Джерело: CNN
Сьогодні, 3 серпня, кліматичні активісти накинули чорну тканину на приватний особняк прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака на знак протесту проти його політики щодо “максимального використання” нафтових і газових ресурсів країни у Північному морі.
Чотирьом демонстрантам з екологічної організації Greenpeace вдалося за допомогою драбини та мотузки піднятися на будинок Ріші Сунака вранці в четвер.
На даху вони розмотали 200 квадратних метрів чорної тканини, щоб покрити частину особняка. Члени групи також розгорнули на газоні банер із написом: “Ріші Сунак – прибутки від нафти чи наше майбутнє?”
Протест став відповіддю на оприлюднені в понеділок, 30 червня, плани уряду Великої Британії щодо видачі сотень ліцензій на буріння нафти й газу в Північному морі.
Сунак сподівається, що проєкт забезпечить Велику Британію внутрішньою енергією, поки вона перейде до нульової чистої економіки до 2050 року. Він також оголосив про плани побудови двох нових споруд для уловлювання та зберігання вуглецю, які планують реалізувати до 2030 року.
Рішення Великої Британії розширити видобуток викопного палива прийнято попри попередження організацій, у тому числі Міжнародного енергетичного агентства, про те, що лідери повинні припинити інвестиції у викопне паливо, якщо вони хочуть стримати підвищення глобальної температури.
Організація Greenpeace заявила, що заява Сунака є ударом по екологічних цілях Великої Британії.
“Нам вкрай потрібно, щоб наш прем’єр-міністр був кліматичним лідером, а не підпалювачем клімату. Подібно до того, як лісові пожежі та повені руйнують будинки та життя в усьому світі, Сунак бере на себе зобов’язання щодо масштабного розширення буріння нафти та газу. Видається, він цілком щасливий мати планету за паяльну лампу, якщо зможе заробити кілька політичних балів, посіявши розкол навколо клімату в цій країні”, – сказав активіст Філіп Еванс.
У четвер на Даунінг-стріт (вулиця в Лондоні, де розміщено офіс прем’єра – ред.) повідомили, що поліція присутня.
“Ми не проситимемо вибачення за правильний підхід до забезпечення нашої енергетичної безпеки, використовуючи ресурси, які є у нас вдома. Тому ми ніколи не будемо залежати від агресорів, таких як Путін, щодо нашої енергії. Ми також інвестуємо у відновлювані джерела енергії, і наш підхід підтримує 1000 британських робочих місць”, – сказав представник Даунінг-стріт.
Поліція Північного Йоркширу заявила в пресрелізі, що реагує на протести в селі Кірбі-Сігстон на півночі Англії.
- У Празі активісти скерували проєкцію з кадрами війни в Україні на дім російського виробника зброї.
- 12 липня Європарламент схвалив суперечливий законопроєкт, метою якого є охорона природи та підтримання біологічної різноманітності в ЄС. Підтримали закон 336 європарламентарів, тоді як 300 проголосували проти, натомість 13 утримались.
Унаслідок російських контратак, Україна втратила більш як 40% територій в Курській області Росії, захоплених під час операції у серпні.
Ідея вшанування пам’яті жертв Голодомору через символічне запалення свічок належить американському історику Джеймсу Мейсу, досліднику…
Згідно з даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці штатів, їхніх союзників, партнерів.
Київський зоопарк поповнився новим мешканцем — риссю Степаном, якого передали волонтери. Тварина зараз проходить адаптацію в умовах, максимально наближених до природних.
Джерело: Huffington Post Greece, Thriassio, Embassy of Ukraine to the Hellenic Republic У місті Мандра,…