У США оцінили вартість зведення «Золотого куполу» у більш як $1,5 трлн
Джерело: Air & Space Forces
Начальник штабу Космічних сил США генерал Бредлі Ченс Солтцман під час конференції з безпеки поінформував, що ініційована президентом Дональдом Трампом система протиракетної оборони “Золотий купол” може коштувати Сполученим Штатам понад $1,5 трлн.
Відтак, Солтцман зауважив, що передбачені Конгресом $542 млрд на реалізацію переважно космічної архітектури ПРО не покривають потреби. Він пояснив, що потрібне додаткове фінансування.
Програма ПРО “Золотий купол” передбачає створення супутникової системи на низькій і середній навколоземній орбіті для виявлення, відстеження та ураження гіперзвукових ракет і складних загроз з боку таких країн, як Китай і Росія.
Нині проєкт порівнюють зі “Стратегічною оборонною ініціативою” Рональда Рейгана, також відомою як “Зоряні війни”, яка мала на меті захист США від ядерної атаки, однак котру згорнули через високу вартість та технічні обмеження.
Програма перебуває на етапі розробки. Після формування базового плану його передадуть міністру оборони Піту Гегсету для подальшого затвердження у Білому домі.
Нещодавно Бюджетне управління Конгресу США оприлюднило оцінку вартості розробки й запуску найбільш неперевіреного і, можливо, суперечливого елементу системи — мережі космічних перехоплювачів. Там підрахували, що її створення може обійтися у $161 млрд за мінімального бюджету, а за реалістичнішим сценарієм — до $542 млрд протягом 20 років.
Ніхто насправді не визначив, що таке “Золотий купол”, — поскаржився минулого тижня голова підкомітету з питань оборонного фінансування Палати представників США Кен Калверт.
Протягом наступного десятиліття Китай і Росія можуть отримати на озброєння ракети з ядерними боєголовками, здатні виходити на низьку навколоземну орбіту і досягати території США значно швидше, ніж традиційні міжконтинентальні балістичні ракети. На це звернув увагу Пентагон, закликавши врахувати нову загрозу при побудові системи протиракетної оборони “Золотий купол”, анонсованої президентом Дональдом Трампом.
Напередодні публікації доповіді Білого дому щодо загроз для США Розвідувальне управління Міноборони США представило діаграму з прогнозами щодо розвитку ракетного потенціалу Китаю, Росії, Ірану та Північної Кореї.
Згідно з документом, до 2035 року кількість наземних МБР із ядерними боєголовками та дальністю понад 5500 км у Китаї може зрости з 400 до 700, у Росії — з 350 до 400, у Північній Кореї — з 10 або менше до 50, а в Ірані — до 60 (нині таких ракет Іран не має).
Однак, ключовим є інше: за оцінкою розвідки, Китай і Росія можуть отримати, відповідно, до 60 і “менше ніж 12” ядерних ракет фракційної орбітальної бомбардувальної системи (ФОБС), які здатні долетіти до США значно швидше.
- Компанія SpaceX Ілона Маска разом із виробником програмного забезпечення Palantir Technologies та виробником дронів Anduril, стала основним претендентом на розробку головних елементів проєкту протиракетної оборони США під назвою “Золотий купол”.
- Американські військові розробляють план системи протиракетної оборони “Золотий купол”, яка повинна захищати США від балістичних та гіперзвукових ракет великої дальності.
- Адміністрація Дональда Трампа наказала Міністерству оборони США підготувати план щорічного скорочення оборонного бюджету на 8% протягом наступних п’яти років.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.