Євросоюз профінансує роботу «Радіо Свобода» на €5,5 млн

Джерело: Euronews

20 травня Верховна представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас повідомила, що міністри закордонних справ країн Європейського Союзу погодили контракт на 5,5 мільйона євро для підтримки діяльності “Радіо Свобода”.

Це короткострокове “екстрене фінансування” покликане стати “страховою сіткою”для незалежної журналістики, наголосила голова євродипломатії.

У березні Агентство США з глобальних медіа (USAGM) зупинило фінансування RFE/RL, що було пов’язано з політикою президента Дональда Трампа щодо скорочення державних витрат. Наприкінці місяця USAGM скасувало це рішення, однак невдовзі розірвало контракти із двома супутниковими операторами — Astra і Eutelsat, які транслювали російськомовний телеканал “Настоящее Время”, що входить до структури RFE/RL. Через це з 15 квітня російська служба “Радіо Свобода” зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц.

Для продовження роботи до жовтня цього року RFE/RL було необхідно близько 77 мільйонів доларів.

Каллас зауважила, що ЄС не зможе повністю покрити усі витрати організації у всьому світі, однак, готовий допомогти функціонувати у тих країнах, що знаходяться поруч із Європейським Союзом та залежать від незалежних новин ззовні. Вона також висловила сподівання, що всі 27 країн-членів ЄС долучаться до надання довгострокової підтримки.

“Радіо Свобода” працює з 1950 року. Російська служба почала мовлення на території Східної та Південно-Східної Європи 1 березня 1953 року. Програми на середніх хвилях російською мовою виходили у вечірній та нічний час в етер партнерських радіостанцій. Штаб-квартира RFE/RL розташована у Празі.

  • Після цього Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода подало до суду на радницю Агентства США з глобальних медіа (USAGM) Кері Лейк і адміністрацію президента Дональда Трампа через спроби припинити фінансування організації.
  • 18 березня 10 країн Європейського союзу підписали спільну заяву, в якій йдеться про готовість шукати альтернативні джерела фінансування для Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (РВЄ/РС).
  • Журналіст і публіцист Віталій Портников розкритикував президента США Дональда Трампа за припинення федеральної грантової угоди, яка фінансувала діяльність організації Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода по всьому світу.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.

Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.