Швеція виділила 4,8 млрд крон на посилення обороноздатності України

Джерело: пресслужба Міноборони Швеції

Уряд Швеції погодив виділити Україні 4,8 мільярда шведських крон (0,5 млрд дол) на посилення обороноздатності. Підтримка є частиною 19-го пакету допомоги.

22 травня уряд Швеції ухвалив доручити Збройним силам Швеції зробити фінансові внески до багатосторонніх фондів та ініціатив, спрямованих на посилення обороноздатності України. Загальна сума пожертв становила 4,8 мільярда шведських крон.

У відомстві нагадали, що міжнародна спільнота створила низку багатосторонніх фондів та ініціатив, спрямованих на закупівлю матеріалів та обладнання для зміцнення обороноздатності України. Стокгольм робить внески до кількох з них.

Своєю чергою, глава Міноборони країни Пол Йонсон наголосив, що виділені кошти зроблять Сили оборони України та оборонну промисловість “сильнішими у захисті від Росії”.

Куди спрямують кошти:

Мінна коаліція — 100 млн крон. Фінансуватиметься закупівля мінодетекторів, спецтехніки та захисного спорядження для розмінування.

Коаліція дронів — 300 млн крон. Закупівля різних типів безпілотних літальних апаратів.

Коаліція морської безпеки — 50 млн крон. Підготовка українських моряків у межах операції Intercharge.

Коаліція з ІТ-безпеки та систем управління — 30 млн крон. Підтримка створення системи командування та управління Delta.

Інші напрямки допомоги:

Данська модель підтримки ОПК України — понад 1 млрд крон. Швеція продовжить інвестувати у закупівлю озброєння в української оборонної промисловості, щоб посилити її стійкість і розвиток у довгостроковій перспективі.

Механізовані війська — 418 млн крон. Фінансування закупівель техніки для підрозділів Сухопутних військ України, зокрема броньованих машин. Проєкт реалізується у співпраці з Данією та іншими північно-балтійськими країнами.

Артилерійські боєприпаси:

  • Ініціатива Чехії — 550 млн крон
  • Ініціатива Естонії — 546 млн крон
    Обидва проєкти спрямовані на швидке забезпечення України артилерійськими снарядами з ринку. Загалом допомога сприятиме досягненню цілі ЄС — надати Україні щонайменше 2 млн снарядів.

ППО та далекобійні дрони — понад 1 млрд крон. Закупівлі систем протиповітряної оборони та далекобійних дронів для знищення цілей у глибокому тилу ворога.

  • Швейцарія оголосила про збільшення обсягу фінансування конкурсу заявок для швейцарських компаній в Україні з 50 до 100 мільйонів швейцарських франків (близько 113 млн дол). Додаткові 50 мільйонів швейцарських франків спрямують на проєкти відбудови України у співпраці зі швейцарськими компаніями.
  • Швеція виділить Україні понад 1,4 мільярда шведських крон (137,7 мільйона доларів США) для допомоги у відновленні та розвитку, а також для задоволення нагальних гуманітарних потреб.
  • Уряд Швеції доручив Збройним силам країни виплатити 80 мільйонів шведських крон (близько 7,2 мільйона євро) коаліціям у сфері розмінування та безпілотників у рамках формату “Рамштайн”.

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотні авіаційні комплекси українського виробництва “Батон Оптик”, здатний маневрувати у складних погодних умовах.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.

28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.

Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.