Окупанти мінують повсякденні предмети, такі як холодильники, іграшки та дитячі книжки, – Insider
Джерело: Insider
Звільнення окупованих Росією території не означає повне усунення загрози. Російські війська повсюди залишають міни й пастки.
Українські сапери розповіли, що Росія практично все замінувала і вони часто роблять це без очевидної тактичної переваги. Наприклад, ховають вибухівку в предметах побуту, таких як холодильники, іграшки та дитячі книжки.
Міни також є великою проблемою на передовій. Росія створила складні захисні споруди, одним із яких були мінні поля вздовж фронту в східних і південних областях.
Україна фактично стала найбільш замінованою країною у світі. Деякі офіційні особи припускають, що понад 40 відсотків території країни можуть бути забруднені. Можуть знадобитися століття, щоб знищити всю вибухівку вартістю десятків мільярдів доларів.
Президент України Володимир Зеленський у квітні 2022 року попередив, що російські військові, які тоді відступали на півночі, залишили скрізь міни, створивши “повну катастрофу”.
“Вони замінують всю територію. Вони замінують будинки, шахтне обладнання, навіть тіла загиблих людей”, – сказав він у зверненні.
Олександр (прізвище залишається анонімним), який очолює невелику групу молодих саперів, розповів, що процес розмінування починається з того, що сапери спілкуються з місцевими жителями, щоб зрозуміти ступінь забруднення та чи мають вони справу з російськими мінами чи артилерійськими снарядами, що не розірвалися.
Коли сапери отримають цю інформацію, вони переходять до більш технічного кроку, який полягає в польоті безпілотників, щоб нанести на карту нерозірвані боєприпаси на поверхні. Після цього сапери починають ручне очищення території за допомогою металошукачів та іншого обладнання. За словами Олександра, головне в цьому процесі – не поспішати та завжди бути в курсі того, що відбувається.
Перший лейтенант Максим Трикур розповів, що Росія мінує повсякденні речей, зокрема іграшки, меблі та кухонне приладдя.
“Це не дає ніякої тактичної переваги. Це просто спроба завдати якомога більшої шкоди”, – сказав Трикур.
- Уряд Хорватії виділив €1 мільйон Всесвітній продовольчій програмі (ВПП) ООН для допомогти Україні у розмінуванні сільськогосподарських земель.
- Станом на сьогодні Україна має домовленість з донорами про виділення 244 мільйонів доларів та надання спецтехніки на потреби гуманітарного розмінування.
- Хорватія планує провести у Загребі в жовтні конференцію з розмінування територій України.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.