ГУР: Кремль масштабує пропагандистську мережу в Африці
Джерело: ГУР
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Нині мовлення російських пропагандистських медіа ведеться більш ніж у 40 країнах Африки шістьма мовами. Окрім того, з червня розпочали переклад контенту португальською для ринків Мозамбіку та Анголи. Також, зауважили у ГУР, до кінця року планується запуск мовлення амхарською для аудиторії в Ефіопії.
Російська пропаганда — це загроза глобального рівня, котра працює для однієї мети — територіальної, ресурсної та культурної експансії агресора, — зазначив представник ГУР Андрій Юсов.
Розвідка наполягає, що присутність RT на континенті зростає. Зокрема лише за два роки кількість африканських телеканалів-партнерів збільшилася удвічі — з 30 до 60.
Паралельно RT впроваджує освітні програми для місцевих журналістів: так, у 2024 році підготовку за російськими стандартами пройшли понад тисячу медійників. З червня розпочато й очне навчання в Аддис-Абебі.
Також, попереджають у ГРУ, аналогічні програми планують масштабувати й на інші країни. Для цього в РФ вже розпочали підбір кадрів, котрі очолюватимуть “кореспондентські пункти” та водночас координуватимуть освітні центри.
Свої мережі в Африці також активно розбудовує агентство ТАСС. У планах — відкриття кореспондентських бюро в Ефіопії, Сенегалі, Алжирі, ДР Конго та інших африканських країнах. Підбір персоналу для цих структур відбувається під контролем ФСБ РФ.
Раніше у ЦПД поінформували, що російська пропаганда активно поширює заяви глави РФ Володимира Путіна про нібито великі успіхи РФ у допомозі країнам Африки долати епідемічні хвороби. Проте, насправді така співпраця – один із проявів багатовимірної стратегії Кремля щодо збільшення залежності країн континенту від РФ, пояснили у ЦПД.
Зокрема, розвиваючи медичну співпрацю, РФ паралельно проводить в Африці дезінформаційні кампанії проти західних гуманітарних місій, звинувачуючи їх у поширенні хвороб і спекулюючи на постколоніальних травмах країн Африки. Так, зазначається, що з 2022 року РФ спонсорувала приблизно 80 таких кампаній у 22 державах.
Крім гуманітарної співпраці, Росія намагається нарощувати взаємодію і в інших сферах та збільшує свою військову присутність на континенті.
Згодом у ГУР розповіли, що Росія зміцнює свою позицію в Африці, залучаючи освітні та молодіжні програми як інструмент довгострокового впливу.
- Деякі африканські країни налагоджують зв’язки з російською організацією, яка стоїть за рекрутинговою програмою по набору персоналу для військових заводів в РФ.
- Росія змушує африканських жінок, яких обманом привезла до країни, виготовляти безпілотники для війни проти України.
- Росія наймає африканських фермерів для виробництва шампуню, а потім обманом відправляє їх на війну проти України.
Уранці 14 липня спецпредставник США з питань Росії та України Кіт Келлог прибув до Києва.
У пункті пропуску “Вилок” прикордонники виявили в автомобілі книги, які можуть становити культурну та історичну цінність.
Щонайменше вісім палестинців, зокрема діти, загинули та більше десяти зазнали поранень внаслідок ізраїльського авіаудару по центральній частині cектора Газа.
Мільярдер Ілон Маск розкритикував президента США Дональда Трампа, який виступив на захист генеральної прокурорки Пем Бонді у справі засудженого за сексуальні злочини фінансиста Джеффрі Епштейна.
Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати передадуть Україні ракети до комплексів ППО Partiot для захисту від російських атак.