Працювали на ФСБ та «вагнерівців»: СБУ викрила жіночу агентурну мережу

Повідомляє Служба безпеки України

За результатами роботи контррозвідки Служби безпеки на Донеччині припинила свою діяльність ще одна російська агентурна мережа.

Група складалася виключно з місцевих жінок, які працювали на ФСБ РФ та ПВК “Вагнер”.

За дорученнями ворога, жінки збирали розвідувальні дані про кількість та розташування військової техніки ЗСУ на території регіону.

Передусім, їхня діяльність спрямовувалася на виявлення і передачу російським військам маршрутів вильотів бойової авіації ЗСУ. Також їх цікавило розміщення важкої бронетехніки українських військ, що переміщувалася з прифронтових територій на передову.

Для отримання інформації ці жінки обходили місцевість, намагаючись приховано фотографувати українські військові об’єкти.

Отримані дані вони передавали своєму російському “куратору” з ФСБ та представнику “Вагнер”, використовуючи зашифровані чати в одному з популярних месенджерів.

Працівники Служби безпеки затримали трьох учасниць російської агентурної діяльності під час збору ними розвідувальних даних.

Крім того, було встановлено особу старшої резидентки цієї ворожої групи, яка, на початку повномасштабної агресії, виїхала до РФ для координації “підопічних” з території Росії.

Відомо, що всі чотири російські агентки є мешканками Покровського району та були залучені окупантами ще до повномасштабного вторгнення Росії і дотепер перебували в “режимі очікування”.

На даному етапі розслідування слідчі офіційно повідомили трьом затриманим про підозру. Вони знаходяться під вартою.

Розслідування триває, а зловмисницям загрожує можливість довічного позбавлення волі.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.