Донька Келлога розкритикувала законопроєкт щодо НАБУ та САП

Джерело: Меган Моббс/X

22 липня донька спецпредставника президента США Кіта Келлога, голова благодійного фонду RT Weatherman Foundation Меган Моббс розкритикувала проголосовані Верховною Радою правки до законопроєкту №12414.

Моббс назвала це рішення “неймовірно, приголомшливо дурним”.

Це рішення – по-справжньому, неймовірно, до абсурду дурне. Воно ухвалене у найгірший можливий момент, з огляду на нещодавні позитивні зміни в політиці США. Це дає сильний наратив поганим акторам, – наголосила Моббс.

Джерело: Меган Моббс/X

22 липня Верховна Рада підтримала поправки до законопроєкту №12414, який підпорядковує Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) Офісу генпрокурора, чим обмежує незалежність цих органів. За відповідне рішення проголосували 263 депутати.

До цього НАБУ та САП оприлюднили офіційну заяву щодо законопроєкту. У ній відомства попередили, що у разі його ухвалення керівник САП стане номінальною фігурою, а НАБУ втратить незалежність і перетвориться на підрозділ Генпрокуратури.

Зокрема, законопроєкт передбачає, що:

  • Генеральний прокурор отримує доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокурору;
  • має право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ і, в разі їх невиконання, змінювати підслідність, передаючи справу іншим органам;
  • може закрити розслідування на вимогу сторони захисту;
  • сам вирішує спори про підслідність;
  • самостійно підписує підозри топпосадовцям;
  • керівник САП втрачає право входити до групи прокурорів — це вирішує тільки Генпрокурор.

Відомства, як і Рада громадського контролю при НАБУ закликали депутатів не підтримувати зміни до законопроєкту, які загрожують незалежності антикорупційних органів.

Згодом стало відомо, що президент, ймовірно, підписав резонансні правки до законопроєкту №12414.

Угорська прокуратура висунула обвинувачення громадянину Угорщини, який навесні минулого року приєднався до лав української армії.

Міністр закордонних справ Ізраїлю Гідеон Саар під час візиту в Україну зустрівся з Артемом Буриком — українським військовим, що втратив свою родину в результаті удару іранської ракети.

21-річний Артем Налято, якого дитиною всиновила італійська родина, загинув на війні проти росіян.

На Донеччині прокурори задокументували факт вбивства окупантами жителя селища Торське.

У Старому Самборі на Львівщині на 97-му році життя пішла з життя Лідія Тиховліз — зв’язкова Організації українських націоналістів і політична ув’язнена, яка відбула 8 років у радянських таборах.