Кіберфахівці заблокували спроби російських спецслужб проникнути в електронну систему планування операцій ЗСУ
Джерело: СБУ.
Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували спроби російської воєнної розвідки отримати доступ до бойової системи обміну даних Збройних сил України.
У результаті комплексних заходів викрито та заблоковано протиправні дії російських хакерів, які намагалися проникнути в українські військові мережі та організувати збір розвідданих.
Зокрема, російські хакери намагалися отримати доступ до інформації щодо дій ЗСУ, локацій і переміщення Сил оборони, їхнього технічного забезпечення тощо.
За словами начальника Департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка, відповідальність за кібератаки лежить на хакерському угрупованні Sandworm, яке підконтрольне російській воєнній розвідці.
За даними кіберфахівців СБУ, для поширення “вірусів” у системі росіяни робили основну “ставку” на захоплення українських планшетів на полі бою. Надалі вони планували використовувати наявні на цих пристроях доступи та програми для проникнення в систему.
Загалом Служба безпеки виявила майже 10 ворожих шпигунських програм, призначених для отримання інформації із системи.
- Близькі до російського уряду хакери атакували десятки глобальних організацій з метою викрадення облікових даних із чатів Microsoft Teams, видаючи себе за технічну підтримку.
- Хакери, яких підозрюють у роботі на російську розвідку, націлили на десятки дипломатів у посольствах в Україні фальшиву рекламу вживаних автомобілів, намагаючись зламати їхні комп’ютери.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.