Зеленський обговорив з фон дер Ляєн законопроєкт про антикорупційні органи

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

27 липня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої зокрема обговорив законопроєкт, котрий гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів.

За словами Зеленського, вдалося обговорити багато питань: європейську інтеграцію України, подальше посилення санкцій проти Росії та роботу антикорупційної інфраструктури.

Говорили про законопроєкт, який гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів України. Подякував Єврокомісії за надану експертизу. Маємо однакове бачення: важливо, щоб законопроєкт був ухвалений невідкладно, уже наступного тижня, – запевнив глава держави.

Окремо він поінформував, що Україна продовжує реалізацію необхідних реформ для отримання фінансової допомоги в межах механізму Ukraine Facility. Зокрема повідомив, що сьогодні підписав закони про реформу АРМА та факторинг. Своєю чергою, фон дер Ляєн відзначила прогрес у виконанні відповідних індикаторів.

Президент висловив вдячність за ухвалення 18-го пакета санкцій Євросоюзу проти Росії, передусім за зниження граничної ціни на російську нафту. Наголосив, що Україна продовжує синхронізацію європейських санкцій.

Також сторони обговорили зусилля, які потрібно докласти, аби відкрити перший переговорний кластер щодо нашого членства в ЄС.

Будемо над цим працювати максимально оперативно, – додав Зеленський.

Що передувало?

22 липня парламент ухвалив закон, який фактично позбавляє незалежності НАБУ – агентство, створене у 2015 році за наполяганням США та інших західних партнерів.

Відповідно до законопроєкту, генеральний прокурор, призначений президентом, отримає широкі повноваження над НАБУ та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Зеленський, з монобільшістю у Раді, підписав закон ввечері.

На пресконференції у вівторок директор НАБУ Семен Кривонос заявив, що законопроєкт просували посадовці, проти яких веде розслідування агентство.

Ця кампанія тиску – пряма реакція на ефективність наших розслідувань, зокрема щодо високопосадовців та народних депутатів, – зазначив він. – Це рішення ставить під загрозу не лише роботу антикорупційних органів, а й євроатлантичні прагнення України.

Після неофіційної інформації про підписання закону, у містах України сотні людей зібралися на протести.

Згодом Зеленський анонсував новий законопроєкт щодо антикорупційних органів. Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура привітали цю ініціативу. 24 липня президент погодив текст законопроєкту. Того самого дня Зеленський вніс новий законопроєкт до Верховної Ради.

НАБУ і САП заявили, що він відновлює всі їх повноваження та гарантії незалежності.

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

27 липня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої зокрема обговорив законопроєкт, котрий гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів.

27 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко розповіла, що у перший тиждень роботи оновленого складу Кабміну розглянули кілька важливих напрямків роботи, зокрема в економічній та оборонній галузі.

Президент Володимир Зеленський повідомив про нові санкційні рішення Ради національної безпеки і оборони, спрямовані на посилення тиску на Росію та її союзників.

У Кривому Розі поліція відкрила кримінальне провадження через побиття працівником ТЦК та СП цивільного чоловіка 25 липня.