Австрія готова розглянути відмову від нейтралітету та вступ до НАТО через загрозу з боку РФ
Джерело: Беате Майнль-Райзінґер в інтерв’ю Die Welt
Міністерка закордонних справ Австрії Беате Майнль-Райзінгер заявила, що країна розглядає можливість відмови від нейтрального статусу на тлі загрози з боку Росії.
Попри те, що станом на сьогодні у парламенті Австрії немає більшості за скасування нейтрального статусу, втім, міністерка не виключає такої можливості у майбутньому.
Зрозуміло одне: нейтралітет сам по собі нас не захищає. Те, що захищає Австрію на тлі все більш невизначеної ситуації з політикою безпеки у світі та все більш агресивної Росії, – це інвестиції у нашу власну обороноздатність, а також у партнерства. Загалом я абсолютно відкрита для проведення публічних дебатів щодо майбутнього політики безпеки та оборони Австрії. Наразі немає більшості в парламенті чи населення за вступ до НАТО, але такі дебати все ще можуть бути дуже плідними, – зазначила глава австрійського МЗС.
Австрія проголосила нейтралітет у 1955 році. Статус країни закріплений у конституції. Закон передбачає, що Австрія не вступатиме у військові союзи (зокрема НАТО), не дозволить розміщення іноземних військових баз на своїй території та зобов’язується підтримувати нейтралітет у міжнародних конфліктах. Разом з тим, Австрія співпрацює з НАТО в межах програми “Партнерство заради миру”.
Розмірковуючи над питанням російсько-української війни, міністерка зауважила, що Україна хоче миру, а Росія — ні.
Україна хоче миру, Росія – ні. Якби Путін дійсно був зацікавлений у мирі, він би почав переговори про припинення вогню вже зараз. Президент США Трамп передав Путіну Крим і кілька східних областей… а також виключив членство України в НАТО. А що робить Путін? Він продовжує охоплювати країну війною на знищення.
Разом з тим, Райзінгер відзначила, що Росія зазнає величезних втрат.
У якийсь момент труни нагромадяться в Росії. До цього додається катастрофічна економічна ситуація. Кремлю стає все важче продовжувати цю війну. Путін знає, що у нього закінчується час. Ось чому він зараз веде війну з такою жорстокою інтенсивністю, – додала вона.
- Австрія закликала ЄС залишити відкритою можливість відновлення імпорту російського газу у разі досягнення мирної угоди, яка покладе край війні в Україні.
- Повернення викрадених Росією українських дітей, тиск на Кремль, післявоєнна відбудова України та переслідування втікачів від правосуддя – ці та решта питань стали ключовими темами офіційного візиту президента України Володимира Зеленського до Австрії. Зокрема Відень підтвердив готовність стати посередником у діалозі з Москвою, а також підписав із Києвом низку угод у сферах безпеки, сільського господарства, регіонального співробітництва й реконструкції.
- Національна рада Австрії на засіданні одностайно проголосувала за резолюцію “Захист і допомога українським дітям”, спрямовану на захист та відновлення прав викрадених Росією українських дітей.
Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.
Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.
27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.
ChatGPT може сприяти розвитку психозу на тлі зростання кількості запитів до штучного інтелекту по дружбу чи поради, попереджають лікарі Національної служби здоров’я Великої Британії.