Телескоп NASA зафіксував космічний знак питання у глибокому космосі

Джерело: CNN

Космічний об’єкт у формі знаку питання, неподалік від пари молодих зірок під назвою Herbig-Haro 46/47, зафіксував телескоп NASA імені Джеймса Вебба, і вчені думають, що знають, що це може бути.

Джерело: CNN

На знімку в ближньому інфрачервоному світлі зафіксовані зірки Herbig-Haro 46/47, що зароджуються, котрі розташовані в 1470 світлових роках від Землі у сузір’ї Вітрила. На знімку їх видно як блакитну туманність на задньому плані.

За ними спостерігали та вивчали космічні та наземні телескопи з 1950-х років, одначе, високочутливий телескоп Вебба допоміг отримати найбільш деталізоване зображення з найвищою роздільною здатністю. Він здатний спостерігати за Всесвітом з довшими хвилями світла, ніж інші космічні телескопи.

Телескоп Вебба висвітлює інформацію про походження нашого Всесвіту, але поява цього таємничого об’єкта залишає більше запитань, ніж відповідей. Космічний знак питання не спостерігався і не вивчався, тому вчені не зовсім впевнені в походженні та складі об’єкта.

Однак, у них є кілька версій, заснованих на його формі та розташуванні.

Так, можливо, розділовий знак з’явився після злиття двох галактик, одна з яких розтягується під гравітацією іншої.

Існують мільярди галактик, котрі спостерігаємо у нашій частині Всесвіту, більшість має спіралеподібну або еліптичну форму. Та це як у випадку з хмарами, якщо в них довго вдивлятися, можна побачити що завгодно, — пояснив керівник відділу астрономії Університету Сассекса Стівен Вілкінс.

Тож крапка в цьому знаку може бути великою галактикою, котра витягла меншу галактику в вигнуту лінію.

Окрім цього, експерти не виключають, що об’єкт може бути просто двома галактиками, що розташовані в безпосередній близькості одна від одної. Червоний колір свідчить про те, що об’єкт розташований від нас дуже далеко.

Те, що раніше ми бачили як розмиті плями невизначеної форми, нині ж маємо змогу роздивитися у дивовижних деталях… Можливо, одного разу ми зможемо подивитися на цю галактику за допомогою настільки потужних телескопів, що навіть її незвичайна форма загубиться в нових деталях, — зазначив Вілкінс.

20 травня, постійний представник США в ООН Роберт Вуд заявив, що Сполучені Штати постачатимуть Україні необхідну для захисту зброю, допоки Росія не виведе війська.

Станом на вечір 20 травня російські війська продовжують активні наступальні та штурмові дії на Куп’янському, Курахівському, Краматорському та Покровському напрямках. На деяких також з високою інтенсивністю діє ворожа авіація. Росіяни скинули 15 КАБів та застосували близько трьох десятків некерованих авіаційних ракет.

Військовий оглядач німецького видання Юліан Рьопке назвав серед можливих причин аварії гелікоптера іранського президента Ібрагім Раїсі, непридатність машини до польоту у складних метеоумовах.

Протягом наступної доби, 21 травня, по всій території України діятимуть графіки відключення електропостачання для промислових та побутових споживачів.

Загибель президента Ірану Ібрагіма Раїсі та міністра закордонних справ внаслідок аварії гелікоптера в гірській провінції Східний Азербайджан, ймовірно, позначиться на всьому Близькому Сході, де вплив Тегерану поширюється широко і глибоко.